Ekipa najpierw z Gazetą Wyborczą, potem w Polsacie 0

Nowy polski serial Ekipa emitowany będzie w Polsacie od 13 września w każdy czwartek o godz. 21.00. Jednak zanim słoneczna stacja pokaże serial, jego premierowe odcinki będzie można kupić w Bibliotece Gazety Wyborczej.

ekipagwpolsatekipagwpolsat

Pierwsze dwa epizody Ekipy ukażą się na DVD już w piątek 7 września, czyli na sześć dni przed premierą telewizyjną w Polsacie. W każdy następny piątek będzie można kupić płytę z kolejnym odcinkiem serialu. Cena każdej z nich ma wynosić 9,99 zł.

- Po raz pierwszy sprzedaż serialu na DVD poprzedza premierową emisję w telewizji. To na pewno rewolucja zarówno na rynku telewizyjnym, jak i w dotychczasowej współpracy pomiędzy wydawcami prasy i stacjami telewizyjnymi – mówi Robert Kijak, dyrektor pionu Projekty Specjalne w Agorze.

Premierę serialu poprzedza wspólna kampania promocyjna zorganizowana przez Telewizję Polsat i Gazetę Wyborczą, która realizowana jest pod hasłem Oni będą rządzić jesienią. Akcja ruszyła 16 sierpnia i obejmuje outdoor, prasę, radio i telewizję. W ramach współpracy Polsatu z wydawnictwem Agora, portal Gazeta.pl uruchomił także oficjalną stronę internetową serialu, która jest już dostępna pod adresem www.ekipa.gazeta.pl.

- Polsat jest pierwszą telewizją, która wprowadza na rynek polski serial z gatunku political – fiction. Wystąpią w nim najwięksi polscy aktorzy bardzo rzadko oglądani w serialach, m.in. Andrzej Seweryn i Janusz Gajos. Jesteśmy bardzo ciekawi jak tę Ekipę przyjmą widzowie. Dodam tylko, że serial ten, jako jedna z pierwszych polskich produkcji, został w całości zrealizowany w technice HD – mówi Nina Terentiew, dyrektor programowy Telewizji Polsat.

Ekipa opowiada o kulisach władzy w Polsce, nie nawiązując do autentycznych wydarzeń. Twórcy serialu pokazują, przez pryzmat pojedynczych ludzi, że polityka może być fascynująca, a przy tym szlachetna.

W obsadzie produkcji poza Sewerynem i Gajosem znaleźli się m.in. Marcin Perchuć, Katarzyna Herman, Agnieszka Grochowska i Krzysztof Stroiński. Serial wyreżyserowały wspólnie: Magdalena Łazarkiewicz, Katarzyna Adamik i Agnieszka Holland, która sprawowała również opiekę artystyczną nad całością. Producentem Ekipy jest ATM Grupa we współpracy z Grupą Filmową.

WirtualneMedia.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

db001

Szkoda, że pominęli kilka aktorów, np. Fronczewski

BigGiantHead

Sam serial zapowiada się ciekawie, ale z ceną dvd lekko przesadzili…

PS. link do strony serialu do poprawki

Proszę czekać…