widoczny tu i tam. hasam.

Zwyciężają Liczby i marzenia 0

Film reżyserki Anny Marii Bucchetti Liczby i marzenia wygrał III edycję Festiwalu Światowego Filmu Dokumentalnego Planete Doc Review w Warszawie.

Obraz opowiada o współczesnych Neapolitańczykach ich pasji do numerologii i neorealizmu.

http://www.docreview.pl/http://www.docreview.pl/

Jury międzynarodowemu przewodniczył Maciej Drygas, który oznajmił, że jurorzy nie mieli żadnych wątpliwości co do pierwszego miejsca. Przewodniczący podkreślił także, że zorganizowany już po raz trzeci ten festiwal udowadnia, że filmy dokumentalne przeżywają renesans, a także są coraz bardziej podobne do filmów fabularnych.

Wyróżnienia od jury otrzymały jeszcze dwa filmy: austriacko-niemiecka „Śmierć człowieka pracy” i duński „Z uśmiechem do strefy wojennej”. Nagrodę publiczności otrzymał amerykański, pełen pasji obraz opowiadający o losach niepełnosprawnych sportowców – Muderball – gra o życie.

Dyrektor i pomysłodawca tego festiwalu Artur Liebhart, powiedział, że za granicą filmy dokumentalne mają ogromne budżety, sale kinowe są wypełnione po brzegi, co należy uznać dla nas za wskazówkę, że tylko takie dokumenty mają szansę na sukces. Większość nagrodzonych filmów wejdzie na ekrany polskich kin.

Większość nagrodzonych na festiwalu filmów wejdzie na ekrany polskich kin.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…