widoczny tu i tam. hasam.

XXI Forum Wokół kina w Rzeszowie 0

Najnowsza produkcja Disney’a Auta, polski obraz Dublerzy z Andrzejem Grabowskim w roli głównej i film prosto z dalekiego wschodu Przysięga to tylko niektóre z filmów, które ma nam do zaoferowania Kino Zorza w czasie trwania forum.

Od 6 do 8 czerwca w rzeszowskim kinie Zorza odbędzie się XXI Forum Wokół kina , którego organizatorem jest Regionalna Fundacja Filmowa w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Kina Polskie. Forum jest organizowane dwa razy w roku i ściąga do Rzeszowa ludzi branży. Dodatkową okazją do świętowania jest 50-lecie kina Zorza.

http://kinozorza.plhttp://kinozorza.pl

Oprócz pokazów filmowych przygotowane są warsztaty dotyczące nowej ustawy o

kinematografii, a także spotkanie dotykające problemów finansowania działalności kulturalnej w ramach mecenatu państwa i władz regionu. Odbędzie także organizowany co roku piłkarski pojedynek między kiniarzami i dystrybutorami. Zorganizowana będzie również wycieczka do Łańcuta i Bieszczad, a także w przedostatni dzień imprezy bankiet Underground na ul. Kościuszki 9.

W programie festiwalu znalazło się nowe dzieło Disney’a Auta, które będzie emitowane jeszcze przed oficjalną premierą w amerykańskich kinach. Piękna i ujmująca historia superprodukcja rodem z dalekiego wschodu Przysięga. Nie zabarknie także i rodzimych produkcji tj. Dublerzy czy Nie ma takiego numeru.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

bananowy_zabojca

To festial dla kiniarzy i dystrybutorów?

Proszę czekać…