widoczny tu i tam. hasam.

Dozwolone do 21 0

Już w czwartek 25 maja rusza Międzynarodowy Festiwal Filmowy Dozwolone do 21 promujący niezależne kino najmłodszych twórców. Będzie to już 24 edycja tej imprezy, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna.

Od 25 do 28 maja Tarnów będzie okupowany przez najmłodszych i najlepszych twórców niezależnych z całej Polski i Europy. Co roku w tym prestiżowym festiwalu emitowanych jest ok. 120 filmów twórców, którzy nie przekroczyli granicy 21 roku życia. Jest to jedyny festiwal w Europie dla tak młodych filmowców. Najmłodszy z uczestników ma 10 lat.

dozwolonedo21.art.pldozwolonedo21.art.pl

Autorzy wszystkich filmów, których filmy zakwalifikowały się do festiwalu przebywają na festiwalu na koszt organizatorów w Hotelu Trivia *. Imprezie całej patronuje Światowa Unia Filmu Niezależnego UNICA pod auspicjami UNESCO oraz Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im.L.Schillera w Łodzi.

W tym roku nadesłano ok. 100 filmów z 10 krajów (m.in. Chorwacja, Polska, Wielka Brytania, Czechy), z czego w projekcjach konkursowych będzie emitowanych 86 filmów, które możemy obejrzeć pod adresem festiwalu, na którym to możemy także w dziale aktualności zobaczyć program festiwalu: www.dozwolonedo21.art.pl.

W jury zasiadają mało znane osobistości polskiego kina. Przewodniczył temu gronie Witold Kon przewodniczący Federacji Niezależnych Twórców Filmowych, twórca i dyrektor pierwszych 12 Festiwali Dozwolone do 21, a także doceniony nagrodą od Ministra Kultury. A pod jego wodzami będą oceniać Artur Więcek reżyser Anioła w Krakowie i Zakochanego anioła, Maria Malatyńska krytyk filmowy i publicystka, członkini Międzynarodowej Federacji Prasy Filmowej, a także Kinga Gałuszka była pracowniczka TVP Kultura, a obecnie pracuje w Dziale Koprodukcji Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

W czasie trwania festiwalu będą także odbywały się imprezy towarzyszące m.in. międzynarodowe warsztaty filmowe dla młodzieży do 25 roku życia, w którym to wymieszane narodowościowo grupy będą miały za zadanie stworzenie filmu o Tarnowie. Warsztatami dowodził będzie Dariusz Kuciewicz. Uczestnicy zwiedzą kopalnie miasto kopalnie soli w Bochni, a na koniec wezmą udział w bankiecie pożegnalnym.

Ubiegłoroczne warsztatyUbiegłoroczne warsztaty Ubiegłoroczne warsztatyUbiegłoroczne warsztaty

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…