Animowany Goliat dla dorosłych 0

Scenariusz Michała Szcześniaka Goliat został wybrany do prestiżowego projektu European Short Pitch.

Zgodnie z założeniami imprezy, po kilkuetapowej selekcji jury wybrało spośród ok. 700 nadesłanych prac 25 najbardziej intrygujących scenariuszy. Ich autorów zaproszono na tygodniowe warsztaty, które odbędą się w Clermont-Ferrand, równocześnie z największym festiwalem filmów krótkometrażowych w Europie. Tam uczestnicy będą udoskonalać zwycięski scenariusz, mając do pomocy najlepszych fachowców w Europie. Na zakończenie dostaną szansę zaprezentowania go przed gronem producentów filmowych i telewizyjnych.

Goliat to kino animowane dla dorosłych o płatnych mordercach, opowieść o kumplach napadających na banki. Jeden z nich jest robotem, drugi to człowiek. Razem są nie do pokonania, dopóki robot nie zapragnie miłości.

Szcześniak ma już na koncie nagrody scenariuszowe i reżyserskie. W 2005 r. otrzymał wyróżnienie za najlepszy scenariusz europejski w prestiżowym konkursie scenopisarskim dla młodych talentów w Europie, Nisimasa European Script Contest. Na podstawie nagrodzonego przez Nisimasę scenariusza Łódka wyreżyserował film, który zdobył m.in. wyróżnienie na Polskim Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni. Łódka była też pokazywana na kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach. W produkcji wystąpili: Marian Dziędziel, Agnieszka Mandat, Patrycja Soliman, Andrzej Deskur, Marcin Sitek. Operatorem obrazu był Marcin Koszałka. Produkcję wsparli też Krzysztof Zanussi i Jan Kanty Pawluśkiewicz.

Michał Szcześniak zajmuje się pisaniem scenariuszy, pierwszej powieści, reżyserowaniem i studiowaniem.

Michał SzcześniakMichał Szcześniak

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…