widoczny tu i tam. hasam.

Teddy's żubrOFFka 0

II Podlaski Festiwal Krótkich Filmów Niezależnych żubrOFFka dobiegła końca. Było przede wszystkim artystycznie, z nastawieniem na dobry klimat i kino niezależne.

Drugi dzień to przede wszystkim filmy. Emisja w dwóch blokach filmów konkursowych, po 10 obrazów. W przerwie odbył się kokurs dla publiczności. Kilkanaście banalnych pytań do ochotników. Za dobre odpowiedzi były płyty DVD ufundowane przez firmę Kontra-Banda, DVD z akcji Filmowe Podlasie Atakuje, koszulki filmowe i smycze podarowane przez Białostocki Ośrodek Kultury. Następnie pokaz kolejnych 10 filmów.

Po projekcjach jury udała się do szeroko niedostępnego pomieszczenia, w celu narad. Podzielenia tylu filmowców nagrodami, wyróżnieniami i pocieszeniami. W między czasie publiczność zagrzewał Dj Frankee. Po długich naradach jury zadecydowało, przyszedł najbardziej oczekiwany moment festiwalu. Wyniki:

Pierwszą nagrodę i kamerę cyfrową Sony DCR-SR52E ufundowaną przez Prezydenta Miasta Białegostoku otrzymał Mateusz Staniszew za film Teddy's Nightmare

Druga nagroda i 1500 złotych przekazane przez firmę Multimedia Polska S.A powędrowała do Dariusza Gackowskiego i jego obrazu Do naprawy.

Trzecia nagroda i 1000 złotych ufundowane przez Dyrektora Białostockiego Ośrodka Kultury trafiła w ręce Jakuba Kossakowskiego za film Próba Marzeń.

Wyróżnienia i zestawy filmów ufundowane przez Centrum DVD K9 i firmę Kontrabanda trafiły do:
Magdaleny Gajdek za Dubiecko i Michała Mroza za Drzewo.

9 grudnia jako podsumowanie i deser całego festiwalu widzowie mogli zobaczyć pokaz Amerykańskiego Filmu Reklamowego 2007 – to godzinna taśma amerykańskich reklam, nakręconych przez niekonwencjonalnych reżyserów (w tym roku są to między innymi Dante Ariola, Malcolm Venville, Roman Coppola, Kinka Usher, Wes Anderson). Ich prace zostały nagrodzone przez amerykańskie Stowarzyszenie Niezależnych Producentów Filmów Reklamowych (AICP) i włączone do stałych zbiorów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Taśma jest podzielona na kilkanaście kategorii artystycznych, między innymi gra aktorska, zdjęcia, montaż, efekty specjalne i reklamy studenckie. Pokaz zorganizowany przy współpracy Fundacją Młodego Kina, która pokazuje w Polsce już 16 edycję tej taśmy. A po amerykańskich reklamach przyszedł czas na przypomnienie sobie nagrodzonych filmów, czyli projekcję zwycięskich obrazów.

Kadr z filmu Teddy's Nightmare 2007Kadr z filmu Teddy's Nightmare 2007

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…