Peter Berg reżyserem Diuny 0

Reżyser potwierdził, że stanie za kamerą nową ekranizacji książki Franka Herberta!

Reżyser, którego ostatni film Królestwo zadebiutuje w polskich kinach w styczniu, niedawno potwierdził, że wyreżyseruje już trzecią ekranizację klasycznej powieści science fiction. Troszkę jednak trzeba będzie poczekać, bo wcześniej ma zająć się filmem Edwin A. Salt z Tomem Cruisem.

Peter BergPeter Berg

Diuna należy do klasyków literatury SF. Książka napisana przez Franka Herberta została wydana po raz pierwszy w 1965 roku. Bohaterem Diuny jest Paul Atryda, którego ojciec został mianowany nowym rządcą planety przez samego Imperatora. Jednak on okaże się kimś więcej, rozpoczynając wydarzenia, które zmienią oblicze planety i całej Galaktyki.

Mieliśmy już dwie ekranizacje. Pierwsza to film Davida Lyncha, który jest przyjmowany bardzo różnie przez wielbicieli książki i kina SF. Druga to kompletnie nieudany miniserial z 2000 roku. Za to bardzo dobrze była przyjęta adaptacja drugiego i trzeciego tomu pod tytułem Dzieci Diuny. Był to także miniserial, lecz zrobiony z niewiarygodnym rozmachem i muzyką, która zapada w pamięć autorstwa Briana Tylera, którego poziom artystyczny score'a był porównywany do największych mistrzów jak chociażby Johna Williamsa.

Miejmy nadzieję, że tym razem ekranizacja będzie na tyle udana, że w końcu zobaczymy kinowe filmy na podstawie pozostałych tomów o Diunie.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…