Zwiastun do nowego filmu twórców Ong Bak

Prachya Pinkaew stworzył nowy film akcji ze sztukami walki

Reżyser Ong Baka, który wyniósł Tony'ego Jaa do rangi światowej gwiazdy przyszykował nowy film akcji, lecz tym razem z kobietą w roli głównej. Obsadzono w tej roli debiutującą Nicharee Vismistananda, która wedle informacji miała dużo do czynienia z Muay Thai i innymi sztukami walki podczas swojego młodego życia.

Kliknij, by obejrzećKliknij, by obejrzeć

Fabuła w takich filmach jest akurat mało ważna i przeważnie brzmi, jak wyssana z palca. Dziewczyna mająca autyzm uczy się walczyć absorbując umiejętności podczas oglądania telewizji i patrząc jak walczą w pobliskiej szkole Muay Thai. Kiedy odnajduje w pamiętniku chorej matki listę dłużników, decyduje się iść zebrać długi. Jej wyprawa doprowadza ją do konfrontacji z grupami przestępczymi, a także z jej ojcem, członkiem japońskiej mafii.

Dla tych którzy sie zastanawiają, co przedstawia zwiastun krótki opis. Otóż po raz kolejny mamy imponującą choreografię, która jest istną ucztą dla oka. Jak zawsze w filmach tegoż reżysera za walki odpowiada człowiek oznaczony mianem Bruce Lee Tajlandii, którego uczniami są dwie największe gwiazdy kina tajskiego – Tony Jaa i Dan Chupong (znany także jako Chupong Changprung). Możemy też zobaczyć parę wypadków z planu, co daje nam świadomość, iż tak imponujące pojedynki nie są łatwe do nakręcenia.

Osobiście uwielbiam takie kino, a Tony Jaa okrzyknięty nowym królem tego kina jest dla mnie osobą, której każdy kolejny obraz robi na mnie piorunujące wrażenie. Jak ktoś widział Ong Baka, lub Tom Yum Goonga i lubi wspaniałą, akrobatyczną choreografię pokazująca piękno, realizm (czasem człowiek ma wrażenie, że oni naprawdę się biją) i zarazem brutalność sztuk walki, to zapraszam do oglądania