widoczny tu i tam. hasam.

Rusza 46. Krakowski Festiwal Filmowy 0

Już 30 maja rusza 46. Krakowski Festiwal Filmowy i potrwa do 4 czerwca. Filmy będą puszczane w 4 kinach, w dwóch kategoriach: ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Historia krakowskiego festiwalu sięga lat 60’tych, kiedy to znany był jako Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych. Parę lat później rozszerzył swoją działalność i zaczęto pokazywać filmy nie tylko polskiej produkcji, ale i zagranicznej. Po przemianach politycznych w latach 90’tych festiwal nie był organizowany aż do 1997. Powrócił już jako świeży i odmienny od poprzednich festiwali smoka. Wydłużono maksymalny czas projekcji, przyznaje się nagrody za całokształt jak na porządny festiwal przystało

Plakat Festiwalu /onet.plPlakat Festiwalu /onet.pl

Obecnie rangę Krakowskiego Festiwalu Filmowego potwierdza fakt zaszczytnego dołączenia do grona festiwali akredytowanych m.in. przez FIAPF (Międzynarodowa Federacja Producentów Filmowych), EFA (European Film Award) oraz The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, dzięki czemu laureaci festiwalu otrzymują bezpośrednie nominacje do nagród Europejskiej Akademii Filmowej, a także Oscarów (w kategoriach filmów krótkometrażowych).

W tym roku imprezę rozpocznie wręczenie Smoka Smoków za całokształt twórczości słynnemu polskiemu dokumentaliście – Kazimierzowi Karabaszowi. Do tegorocznego programu dołączyła kolejna atrakcja. Mianowicie Krakowskie Targi Filmowe, które mają na celu przedstawienie filmów rodzimej produkcji przedstawicielom zagranicznych stacji telewizyjnych, dystrybutorów i festiwali filmowych.

Program imprezy jest dostępny pod adresem: www.cff.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…