widoczny tu i tam. hasam.

TofiFest rusza w Polske! 0

Od 7 do 14 lutego 2008 w warszawskiej Kinotece będzie można zobaczyć najgłośniejsze filmy 5. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego TOFIFEST!

Ze względu na bogaty repertuar filmowy czas trwania warszawskiej edycji MFF TOFIFEST wydłużył się do okrągłego tygodnia. Widzowie będą mieli okazję cieszyć się atmosferą toruńskiego festiwalu przez cały tydzień. W programie między innymi Hallam Foe –zdobywca Grand Prix TOFIFEST – Złotego Anioła, który juz 11 kwietnia pojawi się w kinach, w regularnej dystrybucji oraz uhonorowany pięcioma nagrodami TOFIFEST nowozelandzki Orzeł kontra rekin (Eagle vs. Shark).

Warszawa jest pierwszym przystankiem TOFIFEST. Planowana trasa to: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Katowice, Poznań i kilka innych polskich miast. Festiwal ceniony jest przez widzów i media. Miesięcznik AKTIVIST nazwał TOFIFEST „niemalże polskim Sundance”, łódzka Gazeta Wyborcza napisała, że jest to „jeden z najbardziej znanych i opiniotwórczych festiwali kina niezależnego w Polsce, a Tomasz Raczek powiedział: „To prawdziwy festiwal, zwrócony w stronę filmu, a nie życia towarzyskiego. Jest przeznaczony dla prawdziwych miłośników filmu”.

Program pokazów festiwalowych w warszawskiej Kinotece

7 luty – Mň?ga ? Happy end, reż. Petr Zelenka
7 luty – Ropojady, reż. Jan Svěr?k
8 luty – Hallam Foe, reż. David Mackenzie
9 luty – Orzeł kontra Rekin, reż. Taika Waititi
10 luty – GUCZA! Pojedynek na trąbki, reż. Dusan Milic
11 luty – Bunt L., reż. Kiran Kolarov
12 luty – Skradzione oczy, reż. Radoslav Spassov
14 luty – Ballada o Piotrowskim, reż. Rafał Kapeliński
14 luty – Emilka płacze, reż. Rafał Kapeliński

Festiwal od pięciu lat odbywa się w Toruniu. W ubiegłym roku poszerzył swoją działalność na sąsiednią Bydgoszcz. Teraz zawitał do Warszawy gdzie zaprezentuje wybór premierowych filmów pełnometrażowych z różnych zakątków świata – od Nowej Zelandii po Czechy.

Plakat trasy TofiFestPlakat trasy TofiFest

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…