Konkursy dla młodych filmowców 0

Osoby zainteresowane karierą w filmowym show-biznesie mogą wziąć udział w kilku konkursach.

Biuro Literackie ogłosiło konkurs filmowy na najciekawszy klip do wiersza. Projekt nie ma ograniczeń wiekowych i adresowany jest w równym stopniu do nieprofesjonalistów, jak i twórców z dorobkiem, pojedynczych osób, a także grup producenckich, autorów z Polski lub zagranicy. Klip poniżej trzech minut, przygotowany dowolną techniką, musi być premierowy, czyli nie prezentowany wcześniej w wydawnictwach audiowizualnych, telewizji czy internecie. Dopuszcza się natomiast możliwość, by sam wiersz był już wcześniej publikowany. Prace zakwalifikowane do udziału w konkursie oceni jury w składzie: Darek Foks, Janusz Kondratiuk, Jarosław Szoda, Mariusz Wilczyński. Fundatorem nagrody głównej (10 tysięcy złotych) jest prezydent Wrocławia. Przyznana zostanie także nagroda publiczności (2,5 tysiąca) ufundowana przez firmę Instal Projekt. Wydana zostanie również płyta DVD z najciekawszymi pracami. Ostatnim dniem przyjmowania zgłoszeń będzie 31 marca 2008 roku. O zakwalifikowaniu do udziału w konkursie zainteresowani poinformowani zostaną do 10 kwietnia. Rozstrzygnięcie i wręczenie nagród zaplanowane zostało 27 kwietnia czyli na ostatni dzień 13. edycji festiwalu literackiego Port Wrocław 2008.

Do 21 kwietnia 2008 roku będą natomiast przyjmowane zgłoszenia filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych do 27. edycji Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film, który odbędzie się w dniach 18-21 czerwca 2008. Młodzi filmowcy będą walczyć o nagrody w konkursach debiutów pełnometrażowych oraz krótkometrażowych. Zostaną również przyznane nagrody publiczności i dziennikarzy. Do Konkursu Pełnometrażowych Polskich Debiutów Fabularnych mogą być zgłaszane debiuty fabularne, telewizyjne i kinowe, których minimalny czas projekcji wynosi 60 minut. Natomiast do Konkursu Krótkometrażowych Debiutów Filmowych mogą być zgłaszane filmy fabularne, animowane i dokumentalne (w tym także etiudy szkolne), których czas projekcji wynosi do 40 minut. Regulamin 27. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowcy Młodzi i Film oraz karty zgłoszeniowe do pobrania na stronie: mif.org.pl.

Do 30 września 2008 roku można natomiast nadsyłać propozycje na konkurs na scenariusz podejmujący tematykę Polski i Rosji. Akcja przeznaczona jest dla polskich scenarzystów. Podstawowym założeniem konkursu jest wymóg skoncentrowania akcji filmu na polsko-rosyjskich stosunkach po 1991 roku. Prace, opatrzone godłem oraz zaklejone koperty z zawierające imię i nazwisko autora, adres korespondencyjny, numer telefonu i adres poczty elektronicznej, należy składać w sekretariacie PISF, pok. nr 1, I piętro, ul. Krakowskie Przedmieście 21/23, Warszawa.

Młodzi i filmMłodzi i film

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…