na fdb.pl od jakiegoś czasu, w miarę czasu i możliwości staram się weryfikować.

Koniec wojny formatów 0

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Toshiba rezygnuje z HD DVD.

Co prawda informacja jest niepotwierdzona, ale z przecieków wynika, że HD DVD przegrało batalię z Blu-ray'em. Twórca HD DVD, Toshiba, najwyraźniej ma zamiar zrezygnować z produkcji swego formatu.

logo Blue-ray Sonylogo Blue-ray Sony

Jeśli informacje się potwierdzą (a zapewne od razu się to nie stanie), to takie posunięcie Toshiby będzie jak najbardziej zrozumiałe.

Po kolei odchodziły od tego formatu liczące się amerykańskie wytwórnie. Prawdziwym ciosem okazało się jednak przejście Warner Bros. do obozu Sony(obecnie HD DVD pomagają już tylko Universal i Paramount), producenta Blu-ray'a. Po tej decyzji odtwarzacze firmy Toshiba obsługujące format HD DVD zaczęły się kiepsko sprzedawać. Sprzedaż wynosiła 7%/93% na korzyść dla Blu-ray'a. Kolejną przeszkodą były co chwile ogłaszane wiadomości firm dystrybutorskich, wypożyczalni itp., które również deklarowały sprzedaż (wypożyczanie) tylko nośników w formacie Blu-ray.

Ratować Toshibę miały: obniżka cen odtwarzaczy o połowę oraz 30-sekundowa reklama na Super Bowl, ale i ten zabieg marketingowy nie zdołał pomóc firmie. Ostatecznie sprzedać nieznacznie wzrosła.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…