39 i pół: hit wiosennej ramówki TVN 0

Wkrótce na antenie TVN pojawi się nowa produkcja serialowa.

Trzynastoodcinkowa opowieść o Darku Jankowskim (Tomasz Karolak), zatytułowana 39 i pół. Stacja zapowiada, że będzie to niezaprzeczalny hit wiosennej ramówki.Serial obyczajowo-komediowy wyreżyserowali Mitja Okorn i Łukasz Palkowski. Występują w nim: Tomasz Karolak, Daria Widawska, Alan Andersz, Dorota Deląg, Sonia Bohosiewicz, Krzysztof Stelmaszyk, Magdalena Zawadzka, Leonard Pietraszak. Pierwszy odcinek zostanie wyemitowany we wtorek, 4 marca, o godz. 21:30. Powtórki zaplanowano na niedziele, o godz. 11:45.

Serial 39 i pół to zabawna, świeża i pokrzepiająca opowieść o późnym dojrzewaniu wiecznego chłopca – Darka – lat 39 i pół. O drugiej szansie, jaką jest dla niego powrót do żony oraz karkołomna, pełna upadków i wzlotów przemiana w świadomego, odpowiedzialnego, ale nie nudnego ojca rodziny. To także, opowiedziana w humorystyczny sposób, historia o zamianie tradycyjnych ról mężczyzny i kobiety we współczesnej, wielkomiejskiej rzeczywistości i związanych z nią frustracjach obu płci.

Serial reżyserują: Mitja Okorn – młoda nadzieja słoweńskiego kina, a zarazem ceniony w Europie reżyser teledysków oraz tegoroczny zdobywca Paszportu Polityki za film Rezerwat – Łukasz Palkowski.

W rolę Darka, miłośnika punka i mężczyzny przeżywającego kryzys wieku średniego wcielił się Tomasz Karolak (Testosteron, Kryminalni). Na ekranie zobaczymy również m.in.: tegoroczną zdobywczynię nagrody na festiwalu w Gdyni – Sonię Bohosiewicz oraz obiecującego młodego aktora Alana Andersza, znanego z roli w Pręgach Magdaleny Piekorz.

W pierwszym odcinku Darkowi śni się koszmarny sen. Staje przed sądem, który ma orzec, czy jego życie jeszcze się do czegoś nadaje. Niestety, okazuje się, że w dniu swoich czterdziestych urodzin nie specjalnie ma się czym pochwalić. Muzycznej kariery nie zrobił, zresztą żadnej innej też, żonę i syna opuścił przed laty, bo nie udźwignął takiej odpowiedzialności, w gruncie rzeczy niczego do tej pory nie dokończył. Wysoki sąd podejmuje miażdżącą decyzję – jego życiorys nadaje się wyłącznie do śmieci. Sąd nie znosi sprzeciwu, zwłaszcza taki sąd! Panią życia i śmierci Darka Jankowskiego jest nie kto inny jak piękna, ale nieprzejednana Danuta Stenka! Te czterdzieste urodziny nie będą należały do przyjemnych. Na szczęście Darek się budzi i uświadamia, że kończy dziś lat 39 i pół. Odwieczny lekkoduch podejmuje najważniejszą decyzję w swoim dotychczasowym życiu – trzeba je zmienić!.

wirtualnemedia.pl/

Sonia Bohosiewicz w filmie Rezerwat 2007Sonia Bohosiewicz w filmie Rezerwat 2007

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…