3 sezon 24 godzin w Czworce 0

Od 14 marca w TV4 niepokazywany dotąd w niekodowanej telewizji trzeci sezon serialu

24 godziny, to 2 Złote Globy m.in. dla najlepszego serialu telewizyjnego oraz 26 innych prestiżowych nagród i 87 nominacji. Co piątek – o godz. 21.00 i 22.00 – emitowane będą dwa premierowe odcinki serialu.

Ekipa serialu 24 godzinyEkipa serialu 24 godziny

W ciągu 24 godzin – każda godzina to odrębny odcinek – kolejne dramatyczne wydarzenia wstrząsną Ameryką. Akcja tego serialu rozgrywa się w czasie rzeczywistym i nieustannie trzyma w napięciu. Nierzadko oglądamy kilka zdarzeń jednocześnie, opowiadanych z niezwykłym rozmachem inscenizacyjnym.

Akcja trzeciej części serialu rozgrywa się w trzy lata po wydarzeniach z Dnia drugiego, kiedy to Jack Bauer uratował Los Angeles przed atakiem nuklearnym. Jack został dyrektorem operacyjnym CTU. Wraca do Los Angeles po półrocznej akcji pod przykrywką, w wyniku której udało się schwytać narkotykowego bossa, Ramona Salazara. Jednak Jack niedługo może cieszyć się sukcesem, bowiem wspólnicy Salazara uciekają się do terroryzmu. Grożą rozprzestrzenieniem w Los Angeles śmiercionośnego wirusa, jeśli rząd nie zgodzi się na ich żądanie uwolnienia Salazara. Jack musi walczyc nie tylko z terrorystami, ale też z własnym uzależnieniem od narkotyków, które utrzymuje w tajemnicy. Tymczasem prezydent Palmer stara się o reelekcję i przygotowuje się do starcia ze swoim konkurentem w wyborach – senatorem Keelerem.

24 godziny to jeden z najbardziej nagradzanych seriali. Podczas 58 dorocznej ceremonii wręczenia nagród Emmy zdobył najważniejsze laury: dla najlepszego serialu i najlepszego aktora oraz za najlepszą reżyserię odcinka serialu dramatycznego, a nominowane były aż w 12 kategoriach, najwięcej spośród wszystkich produkcji serialowych. Emmy to najbardziej prestiżowe telewizyjne wyróżnienie na świecie, rangą dorównujące filmowym Oscarom.

Najważniejsze nagrody dla serialu:

2006: Emmy – Kiefer Sutherland – najlepszy aktor w serialu dramatycznym

2006: Emmy – najlepszy serial dramatyczny

2003: ASCAP Award – Sean Callery, najlepsza muzyka w serialu telewizyjnym

2003: Emmy – najlepsza muzyka w serialu telewizyjnym

2003: Złoty Glob – najlepszy dramat

2002: Złoty Glob – Kiefer Sutherland, najlepszy aktor w serialu dramatycznym

Info. prasowe

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…