Jaskiniowcy na szczycie box office 0

Film 10,000 B.C. Rolanda Emmericha został nowym liderem amerykańskiego box office.

Akcja obrazu 10,000 B.C. rozgrywa się w czasach prehistorycznych. Główny bohater to młody myśliwy, spędzający dnie na polowaniach na mamuty. Aby jego bracia przetrwali, musi wyruszyć w nieznane i znaleźć nowy obszar do życia. W trakcie swej misji udaje mu się uratować ukochaną Evolet i odkryć nowe cywilizacje. W filmie wystąpili m.in. Steven Strait, Camilla Belle i Omar Sharif. Debiutujący w zestawieniu projekt zarobił przez pierwszy weekend ponad 35 milionów dolarów.

Na drugim miejscu zestawienia uplasowała się kolejna nowość, komedia College Road Trip Rogera Kumble. Film opowiada historię młodej kobiety, która wyrusza w podróż wraz z ojcem – nadopiekuńczym policjantem. Po drodze dziewczyna szuka uniwersytetu, gdzie będzie mogła zrealizować prawnicze ambicje. W rolach głównych wystąpili Martin Lawrence i Raven-Symone. Pierwszy weekend przyniósł projektowi zysk w wysokości 14 milionów dolarów.

Trzecim, a zarazem ostatnim debiutantem box office jest thriller The Bank Job w reżyserii Rogera Donaldsona. Fabuła obrazu opiera się na wydarzeniach z 1971 roku, gdy w banku przy Baker Street w Londynie dokonano zuchwałej kradzieży pieniędzy oraz biżuterii. Zagadka do dziś pozostaje nie rozwiązana – złodziei nie złapano. W filmie zagrali m.in. Jason Statham, Saffron Burrows oraz Stephen Campbell Moore. Thriller uplasował się na piątym miejscu zestawienia z sumą ponad 5 milionów dolarów na koncie.

Kadr z filmu 10,000 B.C. 2008Kadr z filmu 10,000 B.C. 2008

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…