Weteran wojenny pozywa Michaela Moore'a 0

Sierżant Peter Damon złożył w sądzie pozew przeciwko Michaelowi Moore’owi w związku z obrazem Fahrenheit 9.11.Damon twierdzi, że reżyser wykorzystał bez jego zgody nagranie wywiadu, którego ten udzielił stacji NBC i przedstawił go jako przeciwnika wojny.

W związku z tym żąda 75 milionów dolarów jako rekompensatę za utratę reputacji, kompromitację i poniżenie. Dodatkowych 10 milionów chce jego żona jako odszkodowanie za stres, którego przysporzono jej mężowi.

33-letni żołnierz stracił obie ręce podczas wojny w Iraku w wyniku eksplozji opony helikoptera Black Hawk. Opona wybuchła, gdy Damon wraz z innym rezerwistą robili przegląd maszyny. Jedna osoba straciła wówczas życie.

W wywiadzie, który wykorzystał Moore w dokumencie Fahrenheit 9.11, Damon opowiada o nowych środkach przeciwbólowych używanych przez armię. Jego zdaniem, reżyser przedstawił go w filmie jako głos skargi na wysiłek wojenny, podczas gdy w rzeczywistości uskarżał się na ból związany z raną, jaką odniósł. W pozwie sierżant podkreślił, że popiera administrację obecnego prezydenta.

Kadr z filmu Fahrenheit 9.11Kadr z filmu Fahrenheit 9.11

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…