Horton nadal słyszy Ktosia 0

Animacja Horton słyszy Ktosia drugi tydzień z rzędu liderem amerykańskiego box office.

Komedia wykorzystująca technologię CGI stanowi ekranizację książki dla dzieci autorstwa Dr. Suessa. Jej bohaterem jest tytułowy Horton, słoń, który pewnego dnia słyszy płacz i wołanie o pomoc pochodzące od maleńkiej chmurki pyłku unoszącej się w powietrzu. Horton domyśla się, że w chmurce istnieje życie, choć jego znajomi zupełnie nie wierzą w tę teorię. Pomocny słoń postanawia chronić mikroskopijną społeczność. Postacie animacji przemówiły głosami m.in. Jima Carreya, Carol Burnett, Setha Rogena i Willa Arnetta. Film zarobił w weekend 25 milionów dolarów i ma już na koncie 86 milionów.

Pierwsza nowość tego tygodnia, komedia Meet the Browns znalazła się na drugiej pozycji. Angela Bassett zagrała Brendy, samotną matkę z Chicago, która wyrusza w podróż do Georgii na pogrzeb ojca, którego nigdy nie znała. Na miejscu bohaterka poznaje rozrywkową rodzinę Brownów, która zmienia jej dotychczasowe życie. W filmie pojawili się także Tyler Perry, David Mann i Tamela J. Mann. Obraz zarobił 20 milionów dolarów.

Na trzecie miejsce trafiła przeróbka tajskiego thrillera Shutter – Widmo. Bohaterem filmu jest fotograf, który z żoną odkrywa dziwaczne cienie na swoich zdjęciach. Młoda para przypuszcza, iż może to mieć związek z wypadkiem samochodowym, w jakim uczestniczyli jakiś czas temu. W rolach głównych pojawili się Joshua Jackson i Rachael Taylor. Film zarobił ponad 10 milionów dolarów.

Ostatnia nowość świątecznego weekendu to komedia Drillbit Taylor. Bohaterami obrazu są dwaj nowicjusze, którzy już przy okazji rozpoczęcia roku szkolnego stają się ofiarami lokalnego chuligana. By przeżyć w szkole chłopcy postanawiają skorzystać z usług najemnika. Mężczyzna obiecuje ich chronić, ale nie wygląda na to, że jest w stanie chronić choćby siebie. W rolach głównych zagrali Owen Wilson, Nate Hartley i Troy Gentile. Za sprawą 10 milionów dolarów dochodu film trafił na czwartą pozycję.

Horton słyszy KtosiaHorton słyszy Ktosia Kadr z amerykańskiej wersji filmu Shutter - WidmoKadr z amerykańskiej wersji filmu Shutter - Widmo

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…