Jackie Chan i Jet Li triumfują w USA 0

Film The Forbidden Kingdom został nowym liderem amerykańskiego box office!

Obraz The Forbidden Kingdom w reżyserii Roba Minkoffa opowiada o amerykańskim nastolatku, który zostaje przeniesiony w czasie do starożytnych Chin. Tam dołącza do grupy wojowników walczących o uwolnienie Króla Małp. W rolach głównych wystąpili Jet Li i Jackie Chan. Debiutujący w zestawieniu film zarobił przez pierwszy weekend ponad 20 milionów dolarów.

Oczko niżej uplasowała się komedia Forgetting Sarah Marshall. Jej bohaterem jest niejaki Peter, który próbuje uleczyć złamane serce po rozstaniu z dziewczyną, telewizyjną gwiazdą o imieniu Sarah. Aby odpocząć nieco od problemów, Peter wyjeżdża na Hawaje. Niestety, już po kilku dniach wymarzonych wakacji okazuje się, że do tego samego kurortu przybywa Sarah – i to w towarzystwie nowego chłopaka. W filmie zagrali Jason Segel, Kristen Bell, Mila Kunis i Bill Hader. Pierwszy weekend w kinach przyniósł projektowi zysk w wysokości 17 milionów dolarów.

Kolejna nowość notowania to thriller 88 minut z Alem Pacino w roli głównej. Bohaterem filmu jest profesor college’u, który pracuje również jako psychiatra sądowy dla FBI. Kiedy niezidentyfikowany napastnik grozi mężczyźnie, że zginie w przeciągu 88 minut, nauczyciel musi jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności, aby przeżyć. Obraz zarobił przez weekend prawie 7 milionów dolarów i uplasował się na czwartej pozycji box office.

Czwartym, a zarazem ostatnim debiutantem zestawienia jest film dokumentalny Expelled: No Intelligence Allowed. Obraz porusza kontrowersyjny temat teorii ewolucji i koncentruje się na pracownikach naukowych, którzy stracili pracę w placówkach akademickich, ponieważ nie zgadzali się z teorią Darwina. Dokument w reżyserii Nathana Frankowskiego zarobił ponad 3 miliony dolarów i zajął dziewiąte miejsce box office.

Kadr z filmu The Forbidden Kingdom 2008Kadr z filmu The Forbidden Kingdom 2008

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…