Pierwsza recenzja do Iron Mana! 0

Jest już pierwsza recenzja do Iron Mana i zapraszamy do zapoznania się z nią przed premierą!

Premiera filmu dokładnie za tydzień 30 kwietnia, ale już dzisiaj możesz przeczytać pierwszą recenzję z tego długo wyczekiwanego filmu. Z tego co napisał Tomek P film warto zobaczyć i szykuje się kolejny kasowy hit!

Zbroja Irona Mona / www.comingsoon.netZbroja Irona Mona / www.comingsoon.net

Fragment recenzji:

Komiks o Iron Manie starano się przenieść na duży ekran już od 1990 roku, kiedy Universal Studios planowało film niskobudżetowy. Po kilku latach prawa do ekranizacji przejęło 20th Century Fox, a w roku 2000 New Line Cinema. Do roli głównej przymierzani byli Tom Cruise i Leonardo DiCaprio, ale po 6 latach bez gotowego filmu Marvel Studios odzyskało prawa. Zbiegło się to z ambitnym planem Marvela, by samodzielnie finansować filmy na podstawie swoich komiksów. Na pierwszy ogień poszły Iron Man i The Incredible Hulk.

Na reżysera wybrano Jona Favreau, co budziło niepokój u niektórych, czy aktor z zawodu, niemający na reżyserskim koncie żadnego filmu o dużym budżecie (na produkcję Iron Mana wyłożono 180 milionów dolarów) sobie poradzi. Jak dla mnie zdał egzamin bardzo dobrze i udało mu się coś, co wielu się nie udaje (np. Timowi Story przy obu częściach ekranizacji komiksu Fantastyczna Czwórka). Chodzi natomiast o dobre wyważenie w filmie humoru, dramatu i akcji. Świetnym tego przykładem jest Spider-Man 2 i tu jest podobnie. Dzięki temu film od początku do końca ogląda się z zainteresowaniem, nie ma żadnych dłużyzn czy niepotrzebnych scen.

więcej znajdziesz tutaj >>

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…