Dolina Kreatywna na festiwalu „Life’s good ‘80+” 0

Od 8 do 18 maja 2008 w Warszawie odbędzie się festiwal młodej kultury Life’s good ‘80+. Podczas tego wydarzenia będzie można obejrzeć projekty plastyczne i filmowe młodych twórców z Doliny Kreatywnej.

Logo Doliny KreatywnejLogo Doliny Kreatywnej

Impreza ma na celu prezentacje najnowszych trendów twórczych pokolenia osób urodzonych po 1980 roku.

Festiwal Life’s good ‘80+ zawdzięcza swoją nazwę sponsorowi czyli firmie LG. Jak podaje producent LG Electronics zdecydowało się na współpracę z Festiwalem Młodej Kultury ‘80+, aby wcielać w życie coraz popularniejsze na świecie trendy sponsoringu kultury. Dzięki wsparciu LG, Wydarzenie zyskuje prestiż i poparcie jednej z największych firm nowych technologii na świecie.

Zaprezentują się laureaci konkursu plastycznego, ich prace będzie można obejrzeć w księgarnio-kawiarni „Tarabuk” przy ul. Browarnej 6 w Warszawie.

Natomiast 11 maja o godzinie 20.00 w klubie Diuna ul. Dobra 33/35 rozpocznie się pokaz filmów które były nagrodzone oraz wyróżnione podczas wszystkich edycji Doliny Kreatywnej. Będą to min.: Stan umysłu Pawła Hejbudzkiego , Zazdrość Filipa Rudnickiego a także dzieła tegorocznych zwycięzców konkursu filmowego Raz, dwa, trzy Aleksandry Ząb i 15 lat milczenia Jana P. Matuszyńskiego. Ogólnie planowany jest pokaz 7 filmów. Prowadzącymi będą Tomasz Jaworski oraz Anna Rok.

Dolina Kreatywna jest to cykliczny projekt stypendialny, jednym z jego celów jest odpowiedź na pytanie czego szuka sztuka?. Fundatorem tego stypendium jest Telewizja Polska S.A..

Jan P. Matuszyński tegoroczny laureatJan P. Matuszyński tegoroczny laureat

Projekt skierowany jest do osób młodych w wieku od 14 do 25 lat.

Nagrody przyznawane są w 10 dziedzinach sztuki : który obejmuje 1

0 dziedzin sztuki, tj. multimedia, fotografię, literaturę, taniec, sztuki plastyczne,

muzykę, teatr, film, animację kultury oraz design.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie MINA – Nowa Mina Kultury. Wstęp na wszystkie imprezy bezpłatny.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…