Obawy Anne Hathaway 0

Anne Hathaway obawia się, że rozczaruje fanów twórczości Jane Austen swoją kreacją pisarki w powstającym filmie biograficznym, ponieważ nie jest elegancka i wyrafinowana. Becoming Jane skoncentruje się na latach młodości pisarki, kiedy powstały Perswazja, Emma, Mansfield Park, Duma i uprzedzenie oraz Rozważna i romantyczna.

Aktorka, która obecnie pracuje na planie obrazu Becoming Jane w Irlandii, wciąż nie może otrząsnąć się z zaskoczenia, że to właśnie jej przypadła w udziale rola. Sama Hathaway uważa, że idealną kandydatką byłaby Kate Winslet.

- Jestem przerażona, że gram Jane Austen – przyznała gwiazda. – Ciągle myślę: Naprawdę ja? A Kate Winslet nie mogła? Jane Austen była jedną z moich ulubionych autorek od kiedy skończyłam 14 lat i czuję się z nią w pewnym sensie związana, więc nie mogłabym być bardziej wystraszona.

Wsparcia aktorce udzielił Ang Lee, który zapewniał ją, że jest idealna do roli i nawet udzielił jej lekcji robienia ukłonów. Jednak wcześniej wybór Hathaway skrytykowali spadkobiercy pisarki, ponieważ uznali ją za zbyt ładną. – Jane była prostą kobietą. Jej piękno tkwiło w jej umyśle. Ale tak właśnie działa Hollywood – powiedziała znana z Czterech wesel i pogrzebu Anna Chancellor.

Becoming Jane, do którego scenariusz pisze Kevin Hood, skoncentruje się na latach młodości pisarki, które potem zaowocowały takimi książkami jak PerswazjaEmma, Mansfield Park, Duma i uprzedzenie czy Rozważna i romantyczna.

Anne Hathaway w Tajemnica Brokeback MountainAnne Hathaway w Tajemnica Brokeback Mountain

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…