widoczny tu i tam. hasam.

Filmy z Cannes w Polsce 0

Obok laureatów canneńskiego festiwalu, do polskich kin trafią
również najciekawsze pozycje, które znalazły się w Oficjalnej Selekcji
MFF Cannes 2008, a także filmy pokazywane w ramach Międzynarodowego
Tygodnia Krytyków tegorocznego festiwalu.

Plakat CannesPlakat Cannes

W dystrybucji Vivarto pojawi się między innymi tegoroczne Odkrycie Roku FIPRESCI (Révélation Fipresci de l’année), czyli Jezioro Tahoe w reżyserii meksykańskiego twórcy Fernando Eimbcke. Ta subtelna i urzekająca opowieść o szesnastoletnim Juanie, który ucieka z domu w poszukiwaniu szczęścia, uhonorowana została specjalnym pokazem w ramach Międzynarodowego Tygodnia Krytyków Cannes 2008.

W polskich kinach zobaczymy także budzący emocje argentyński obraz pt. Lwica w reżyserii Pablo Trapero, który zakwalifikował się do konkursu głównego – film określany przez krytyków jako „jeden z najbardziej wybijających się filmów tegorocznego festiwalu” (James Rocchi, Cannes Review).

Wśród nowych tytułów dystrybutora Vivarto znalazł się również pokazywany w ramach Międzynarodowego Tygodnia Krytyków obraz pt. Rumba – błyskotliwa i dowcipna belgijska opowieść o tańcu i miłości oraz niemiecki obraz Obcy we mnie w reżyseriiEmily Atef, a także pokazywane w ramach pokazów Marché du Film Baby Love (reż. Vincent Garenq) oraz Let the Right One in (reż. Tomas Alfredson).

vivarto

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…