Minister Śmiesznych Kroków na rencie?

Twórca Latającego Cyrku Monty Pythona John Cleese nie zaprezentuje już publicznie charakterystycznego chodu bohatera z Ministerstw Śmiesznych Kroków.

Satyryk oświadczył, że zamierza zawiesić karierę aktorską i poświęcić się pisarstwu. 66-letniemu Cleesowi zabronili występowania w tej roli jego prywatni lekarze – uznali bowiem, że kabaretowy chód mógłby zaszkodzić niedawno operowanemu stawowi biodrowemu Cleese’a.

– Mam problemy ze stawem prawdopodobnie właśnie przez te śmieszne kroki, jakie robiłem na scenie. Przeforsowałem się jak sportowiec i powinienem dostać rentę – żartuje Cleese.

Aktor zapowiedział, że podejmie pracę nad książką o historii światowych produkcji komediowych.

W rozmowie z brytyjskim dziennikiem „Times” Cleese określił swoją książkę jako „pozycję instruktażową” dla współczesnych twórców komedii.

– Nie podoba mi się poczucie humoru autorów, piszących współczesne seriale komediowe. Coraz rzadziej zdarza się spotkać kogoś, kto potrafi odtworzyć klimat klasycznych komedii – oświadczył.

Artysta powiedział też, że zamierza zawiesić pracę aktorską i scenopisarską, bo wątpi, czy uda mu się kiedykolwiek powtórzyć sukces swojego serialu „Hotel Zacisze”.

John Cleese i jego krokJohn Cleese i jego krok

(PAP)


m.
widoczny tu i tam. hasam.