Trzech reżyserów o Rozpruwaczy 0

Wybrano reżyserów do trylogii o seryjnym angielskim mordercy

Channel 4 z Wielkiej Brytani pracuje nad trylogią filmów opowiadających o polowaniu na seryjnego mordercę z Yorkshire zwanego Ropruwaczem.

Trzy filmy kryminalne produkowane przez Revolution Films dla Channel 4 są na podstawie trzech z czterech książek brytyjskiego pisarza, Davida Peace'a, Red Riding Quarte, które rozgrywają się w Yorkshire w latach 70-tych i na początku lat 80-tych.

Historia będzie miała w sobie wątki korupcji policji i perwersji sprawiedliwości podczas polowania na Rozpruwacza od 1975 roku, aż do jego odkrycia w 1981 roku, kiedy to Peter Sutcliffe został skazany za zabicie 13 kobiet. Odsiaduje wielokrotne dożywocie.

Trzech reżyserów ma zająć się tym projektem o budżecie 10 milionów dolarów. Julian Jarrold (Becoming Jane) wyreżyseruje Nineteen Seventy Four, James Marsh (Man on Wire) wyreżyseruje Nineteen Eighty a Anand Tucker(And When Did You Last See Your Father?) wyreżyseruje Nineteen Eighty Three.

Tony Grisoni, który napisała scenariusza Las Vegas Parano, dokonał adaptacji książek Peace’a. Elementy z drugiej książki, Nineteen Seventy Seven, znajdą się we wszystkich trzech obrazach.

Filmy są robione jako seriale telewizyjne, ale możliwe, że widzowie w Wielkiej Brytanii zobaczą je w kinach.

Nineteen Seventy FourNineteen Seventy Four

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…