Konkurs zakończony: Zobacz Czarną owcę 0

Zakończył się nasz konkurs w którym mogliście się wykazać artystycznymi zdolnościami!

<table border=0 cellpadding=10>

1 miejsce – Darth Artur 1 miejsce – kuba wajda 3 miejsce – Qinka

Czarna owca 2006Czarna owca 2006

Konkurs z Czarną owcą za nami i dziękujemy wszystkim za wysłane zgłoszenia. Poziom prac bardzo zrożnicowany, ale jestem przekonany, że wygrali najlepsi. Warto było się wysilić, bo nagrody bardzo cenne. Okazje do wykazania się miały osoby, które narzekały na maszynę losującą oraz na poziom trudności innych konkursów. Poniżej lista zwycięzców z podziałem nagród a u góry 3 najlepsze prace.

1. Darth Artur, kuba wajda – 3 DVD plus koszulka
3. Qinka – 2 DVD plus koszulka
4. Kwiecio – 2 DVD plus koszulka
5. majak01 – 2 DVD plus koszulka
6. Redman – 2 DVD
7. Czort – 1 DVD

Nagrody prześlemy pocztą.

- tak wyglądał konkurs -

W naszym konkursie wystarczy sporządzić rysopis poszukiwanej Czarnej owcy!

Czarna komedia. Horror.
Nowa Zelandia. Nękany obsesyjnymi lękami przed owcami Henry Oldfield wraca na rodzinną farmę. Od powrotu do domu Henry przeczuwa, że na farmie dzieje się coś niedobrego. Początkowo zrzuca to na karb własnych lęków i przywidzeń związanych z tajemniczym wypadkiem z dzieciństwa… Wkrótce okazuje się, że rzeczywistość zaczyna go przerastać, a zmutowane owce rozpętają prawdziwy horror. Niewinne owieczki przeobrażają się w stado krwiożerczych bestii. Zaskakującą przemianę przechodzą także zaatakowani przez nie ludzie.

Jedna wkurzona owca to kłopot. Czterdzieści milionów wkurzonych owiec to prawdziwy horror

MARTWICA MÓZGU I INNE INSPIRACJE

Z całą pewnością inspiracją był The Evil Dead. Przez dwa lata pracowała nad nim garstka niedocenianych znajomych ze szkoły i pracy, ale było bardzo pouczające. Podobnie inspirujący był Zły smak Petera Jacksona, nakręcony w moim rodzinnym mieście, czy Martwica mózgu.

Mimo, że CZARNA OWCA była kręcona w inny sposób, to, jakim jest filmem ostatecznie zawdzięcza właśnie tamtym doświadczeniom. Od dłuższego czasu siedziałem nad scenariuszem, kiedy połączyłem w głowie dwie rzeczy: horror i owce – wszystko zaczęło!.

Czarna owca 2006Czarna owca 2006

JEDNYM ZDANIEM REŻYSER

Mogłem korzystać z doświadczeń producentów i infrastruktury, którą stworzono w Nowej Zelandii przy produkcji trylogii Władcy pierścieni. Dało to niezwykłe możliwości do wykorzystania przy produkcji CZARNA OWCA.

By stworzyć na ekranie przerażającą zwierzęcą wściekłość potrzebne było stado ponad tysiąca owiec, do tego garść już wytresowanych oraz sztuczne, zdalnie sterowane owce, stworzone specjalnie przez Weta Workshop.

Czarna owca 2006Czarna owca 2006

Jak więc z owiec zrobić aktorów? Bardzo powoli! Mieliśmy od tego niesamowitych treserów, którzy przygotowywali kiedyś owce do filmu Babe. Świnka z klasą i jak tylko dowiedzieli się o moim projekcie, zostałem zapewniony, że dostanę to, czego mi potrzeba. Owce faktycznie były wyszkolone – przychodziły na żądanie, zatrzymywały się, kiedy im kazano… Ale wszystko ma swoje granice, owce również i wtedy do akcji wkraczają efekty specjalne.

Zadanie konkursowe:

Sporządź portret pamięciowy, rysopis czarnej owcy. Dawno na fdb.pl nie było już konkursu, który wymagałby kreatywności dlatego tym razem zdajemy się na waszą kreatywność i wyobraźnie. Nie ustalamy żadnych granic, ale musicie pamietać, że o nagrodach decysuje redakcyjne jury a nie losowanie. Dlatego postarajcie się.

Czego się spodziewamy do zgłoszeniach:

Czarna owca 2006Czarna owca 2006

Rysopis to może być skan odręcznego rysunku, może to być malowidło w paincie a może to byś też lewy profil ludzika ulepionego z plasteliny. Jeśli masz takie zdolności możesz się ucharakteryzować na czarną owce i stanąc do walki w konkursie wysyłając swoją fotkę. Liczy się dobra zabawa. A na tych którzy lubią się dobrze bawić czekają miłe nagrody.

Ostrzeżenie!

Osoby, które wpadną na głupi pomysł zgłaszania zdjęcia do którego nie mają żadnych praw. Będą natychmiast dyskwalifikowane i zostaną pociągnięte do konsekwencji. Zdjęcia mają być nasze autorskie, bo na tym polega nasza zabawa.

Nagrody:

15 DVD filmowych plus 5 koszulek z filmu Czarna Owca.

Regulamin konkursu.

1. Odpowiedzi należy wysyłać na adres e-mailowy: konkurs@fdb.pl.

2. W zgłoszeniu należy wysłać:

- zdjęcie w rozmiarach – min: 640 na 480 i max: 1024 na 768, które jest naszą własnością i osoby na zdjęciu wyraziły zgodę na wykorzystanie go w konkursie,

- login na fdb.pl (konkurs dla zarejestrowanych użytkowników)

- imię i nazwisko, adres

- w temacie Czarna owca,

- oświadczenie treści: oświadczam, że jestem posiadaczem praw autorskich do zdjęcia i zgadzam się na opublikowanie na stronie fdb.pl.

Brak jednej z powyższych danych czyni zgłoszenie nieważnym.

3. Każdy użytkownik może wysłać tylko jedno zgłoszenie do udziału w konkursie. Kolejne zgłoszenie nie będą brane pod uwagę.

4. Na zdjęcia czekamy do 3.08.2008 do godz. 24.00. Osoby, które wyślą nam zdjęcia oraz spełnią wszystkie punkty regulaminu wezmą udział w wyborze najlepszych przerażonych min. Jury po ocenie jakości zgłoszeń zdecyduje o sposobie podziału nagród.

5. Wyniki podamy 5.08.2008 po godzinie 12.00 na stronie głównej fdb.pl.

6. Nagrody zostaną wysłane pocztą.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 17

broda1725

Cholerka że nie wziąłem udziału, pluje sobie w brodę.

Trophy

Niezłe macie nagrody :)
Gratuluje zwycięzcom!
Pochwalcie się później jakie DVD dostaliście.

kuba_wajda

Whoaa! Dzięki i gratulejszyn dla reszty! ;)

//więcej takich konkursów!

właśnie, więcej!:)

majak01

Oooja !! WYGRAŁEM !!!! :D:D:D Dziękuję i gratuluję pozostałym :)

P.S. Tajemnicą są tytuły płyt DVD?? :P ;P

Jee:D Ale dlaczego nie pokazaliscie mojego dziela?:D

Proszę czekać…