widoczny tu i tam. hasam.

Polskie filmy w Szanghaju 0

W niedzielę w Szanghaju rozpoczął się 9. Międzynarodowy Festiwal Filmowy i będzie trwał 7 dni. W tym czasie zaprezentowanych zostanie prawie 200 obrazów z całego świata, wśród tych filmów nie zabraknie także produkcji polskich.

Pierwszym polskim filmem, który zakwalifikował się do festiwalu najnowszy film Jacka Bromskiego Kochankowie Roku Tygrysa. Obraz opowiada historię z 1913, kiedy to dwóch Polaków ucieka z Sybiru przez tajgę do Chin. Niestety udaje się tylko jednemu, którego znajduje chiński myśliwy Guo i zabiera go do swojego domu. Jest to piękna historia o rodzącym się uczuciu między córką wybawcy Polaka, którą Guo przebrał za chłopca, aby nie wzbudzać pożądania u Wolskiego. Film zrealizowany został w Chinach.

Kolejnym polskim akcentem będzie pokaz filmu Feliksa Falka – Komornik, którego historia przedstawia się następująco: Lucjan jest człowiekiem pozbawionym wszelkich uczuć. Pracuje on jako komornik. Bez skrupułów i żalu odbiera biednym ludziom ich ostatnie 'deski ratunku'. Kiedy pewnego dnia grono nieszczęść spada mu na głowę, mężczyzna przechodzi kryzys i… zaczyna być dobrym. Swoim dorobkiem życiowym odpłaca wszystkim swoje złe czyny…

Trzecim filmem będzie Personona non grata Krzysztofa Zanussiego, mówiący o polskim ambasadorze w Urugwaju, który boleśnie przeżywa nagłą śmierć swojej ukochanej, a także rodzą się nowe problemy między starymi znajomymi. A cały ból utapia w alkoholu… W sekcji konkursowej zaprezentowana zostanie szwedzko-polska koprodukcja Podróż Niny w reżyserii Leny Einhorn z Agnieszką Grochowską w roli głównej.

Persona non grata /VFDPersona non grata /VFD

Kadr z filmu KomornikKadr z filmu Komornik

Kadr z filmu Kochankowie Roku TygrysaKadr z filmu Kochankowie Roku Tygrysa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…