33. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych 0

Już 15 września rozpocznie się 33. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych
w Gdyni. Kilkadziesiąt filmów będzie rywalizowało w trzech konkursach o
uznanie jurorów, publiczności i dziennikarzy.

Najlepszy film Konkursu głównego otrzyma Wielką Nagrodę „Złotych Lwów”, którą odbierze jego reżyser. Nagrodę taką otrzyma również producent najlepszego filmu. Przyznana zostanie także Nagroda „Srebrnych Lwów dla filmu oraz nagrody indywidualne za reżyserię, scenariusz, debiut reżyserski, rolę kobiecą, rolę męską, zdjęcia, muzykę, scenografię, drugoplanowe role kobiecą i męską, dźwięk, montaż i kostiumy. Przewodniczącym Jury Konkursu głównego będzie Robert Gliński.

GdyniaGdynia

Nagrodzone zostaną najlepsze filmy w Konkursie kina niezależnego i Konkursie etiud fabularnych i fabularnych filmów dyplomowych szkół filmowych. Jury, na czele którego stanie Sławomir Fabicki, przyzna oprócz tego – w obu wymienionych konkursach – nagrody specjalne wybranemu przez siebie filmowi.

Publiczność Festiwalu w Gdyni będzie miała okazję obejrzeć filmy prezentowane w pozakonkursowej sekcji „Panorama polskiego kina”. Z roku na rok pokazy te cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony widzów.

Nagroda nie ominie filmu, który w okresie od 1 września 2007 r. do 31 sierpnia 2008 r. będzie cieszył się największą frekwencją w kinach w Polsce. „Bursztynowe Lwy” odbiorą dystrybutor i producent nagrodzonego filmu.

Z myślą o najmłodszych zostaną zorganizowane projekcje w ramach konkursowego przeglądu filmów „Gdynia dzieciom”. Z kolei dla miłośników czeskiego kina 33. FPFF przygotował nie lada atrakcję: „Dzień Czeski”. Będzie to okazja do uczestnictwa w projekcjach najnowszych produkcji filmowych zza południowej granicy, a także do poznania ich twórców. Na wszystkich gości i uczestników Festiwalu czekają ponadto dziesiątki imprez towarzyszących: koncerty muzyki filmowej, pokazy plenerowe, wystawy, konferencje, spotkania z ludźmi kina i wiele, wiele innych.

Festiwal w Gdyni potrwa do 20 września. Jego organizatorami są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego i Urząd Miasta Gdyni. Dyrektorem 33. FPFF jest Leszek Kopeć, dyrektorem artystycznym – Mirosław Bork.

Już teraz zapraszamy wszystkich Państwa do udziału w 33. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Bądźcie z nami we wrześniu w Gdyni.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…