Zmiany w świecie Gwiezdnych Wrót 0

Koniec Stargate: Atlantis, kolejne filmy telewizyjne i nowy serial – tak wygląda przyszłość uniwersum Gwiezdnych Wrót

Wczoraj pojawiła się smutna wiadomość dla fanów serialu Stargate: Atlantis. Piąty sezon ma być zarazem ostatnim. Chcą zastosować podobny zabieg, jak to miało miejsce przy Stargate: SG1, czyli zakończyć cliffhangerem i kontynuować wątki w pełnometrażowych filmach telewizyjnych. Najpewniej motywacją do tej decyzji był olbrzymi sukces na rynku DVD filmów Stargate: Ark of Truth i Stargate: Continuum. Zatem możemy spodziewać się w przyszłym roku więcej filmów na DVD. Poza filmami z Stargate: Atlantis, będą oczywiście też kolejne ze Stargate: SG1.

Gwiezdne Wrota: AtlantydaGwiezdne Wrota: Atlantyda

Ostatni odcinek, prawdopodobnie będzie to odcinek numer 100, 5 sezonu zostanie wyemitowany w styczniu. Filmy będą tworzyć oczywiście twórcy serialu.

Jednak w smutku, pojawiła się i radość. Otóż dano w końcu zielone światło dla długo zapowiadanego trzeciego serialu w świecie Gwiezdnych Wrót. Będzie nosić tytuł Stargate: Universe.

Będzie opowiadać o ekipie badaczy, któzy odnajdą pusty statek pradawnych zwany Przeznaczenie. Nie mogąc wrócić na Ziemię, załoga musi pozostać na statku, który ma zaprogramowaną misję udania się w najdalsze zakątki Wszechświata.

Szczegółowo opis serialu wedłu stacji SCI FI wygląda tak :

Po odblokowaniu dziewiątego szewronu, ekipa badaczy udaje się dopustego statku zwanego Przeznaczenie, wypuszczonego przez Pradawnych u szczytu ich cywilizacji, jako część ich eksperymentu, który nigdy nie został ukończony.

To, co zaczyna się jako prosty rekonesans, zmienia się w niekończącą się misję, gdy ekipa odkrywa, że statek nie może wrócić na Ziemię. Muszą teraz zostać na pokładzie Przeznaczenia.

Polecą w najdalsze zakątki Wszechświata, wypełniając oryginalną misję Przeznaczenia. Oczywiście tytułowe Gwiezdne Wrota także będą miały swoje miejsce.

Gwiezdne WrotaGwiezdne Wrota

Nasi nowi bohaterowie spotkają nieznane rasy, wrogów i przeżyją niesamowite przygody.

Tak po krótce wygląda fabuła nowego serialu. Na początek przypomina trochę za bardzo Star Trek, lecz miejmy nadzieję, że to tylko pozory. Na pewno muzykę będzie tworzyć Joel Goldsmith, jak we wszystkich dziełach ze świata Gwiezdnych Wrót. Jako że inne seriale SCI FI dobiegły kończy, twórcy mają nadzieję, że przyciągną tym wszystkich fanów gatunku. Twierdzą, że będzie tu więcej akcji w kosmosie, niż to miało miejsce w poprzednich serialach.

Premiera jest zapowiedziana na początek 2009 roku, kiedy to zostanie wyemitowany dwugodzinny pilot, a na lato przewidziana jest emisja serialu.

Stargate: UniverseStargate: Universe

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…