Tonight is the night.

Animowani politycy w Polsacie 0

Chcesz zobaczyć Kaczyńskich siedzących w tajnym pomieszczeniu, obradujących nad sprawami państwa? Włącz Polsat we środę.

W Polsacie we wrześniu rusza nowy serial animowany Saloon gier. Jego akcja toczy się w podziemiach Sejmu, a jego bohaterami są politycy z pierwszych stron gazet: prezydent Lech Kaczyński i jego brat Jarosław, premier Donald Tusk czy Janusz Palikot.

Właścicielami podziemnego salonu gier są bliźniacy Bracia K., którzy do złudzenia przypominają braci Kaczyńskich. Salon przejęli od bohaterów poprzedniej serii Saloonu Gier, którą w 2005 r. pokazywała TVP, czyli Olka (przypominającego byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego) i Leszka (byłego premiera Leszka Millera).

Źródło: WikipediaŹródło: Wikipedia

To w tym salonie zapadają najważniejsze decyzje w państwie, a nie na sali sejmowej – mówi Maciej Grzywaczewski, wiceprezes ATM Grupy, producenta serialu. Nasi bracia mają luźne podejście do życia i tak naprawdę marzą o założeniu zespołu rockowego – zdradza Marcin Męczkowski, reżyser satyrycznej serii. Saloon gier nazywa politycznym serialem komediowym. To nie będzie komentarz do bieżących wydarzeń, serial będzie się toczył własnym rytmem – zapowiada Męczkowski. Choć w jakimś sensie odzwierciedla to, co się dzieje na polskiej scenie politycznej – dodaje Grzywaczewski.

Oprócz braci Kaczyńskich w serialu pojawią się także inni politycy, m.in. Janusz Palikot i Andrzej Lepper . Kryterium doboru bohaterów jest jedno: muszą być barwni, nietuzinkowi i powszechnie rozpoznawalni. Nie interesuję się polityką. Jeżeli scenarzysta przedstawia mi jakąś nową postać i ja jej nie znam, to znaczy, że nie zna jej też duża część Polaków i nie może się u nas pojawić – tłumaczy reżyser.

Serial jest w tej chwili w fazie produkcji, jak najdłużej ma być trzymany w tajemnicy przed politykami. Twórcy Saloonu gier mają nadzieję, że nie powtórzy się historia byłej posłanki Samoobrony Danuty Hojarskiej, która obraziła się na Szymona Majewskiego za sparodiowanie jej w jego programie. Liczymy na ich poczucie humoru i dystans do siebie – mówi Męczkowski. 12-minutowe odcinki będzie można oglądać w Polsacie co środy.

Dziennik.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…