Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

''Szogun'' - stacja FX podaje datę premiery serialu 0

Stacja FX nareszcie ogłosiła datę premiery oczekiwanego serialu Szogun będącego samurajską epopeją pełną niezwykle widowiskowych scen walki. Fabuła produkcji opiera się na powieści Jamesa Clavella.

fragment plakatu promującego serial ''Szogun''

Data premiery ujawniona została za pomocą plakatu. Oto on:

Jak widzimy na grafice Szogun zadebiutuje 27 lutego 2024 roku. W naszym kraju dostępny będzie on za pośrednictwem platformy Disney+. Jest to limitowana produkcja składająca się z 10. odcinków.

Serial zabiera widzów do Japonii z przełomu wieków, stojącej wtedy u progu wojny domowej. Głównym bohaterem jest Lord Yoshii Toranaga (Hiroyuki Sanada), który musi walczyć o życie, gdy jego wrogowie z Rady Regentów jednoczą się przeciwko niemu. Na pomoc przychodzi mu John Blackthorne (Cosmo Jarvis) – angielski nawigator, dla którego zwycięstwo Torangi będzie miało osobiste korzyści. Losy Toranagi i Blackthorne’a nierozerwalnie wiążą się z ich tłumaczką, Todą Mariko (Anna Sawai) – tajemniczą chrześcijańską szlachcianką i ostatnią przedstawicielką zhańbionego rodu. Służąc swemu panu w tym napiętym krajobrazie politycznym, Mariko musi pogodzić współpracę z Blackthorne’em ze swoją wiarą, której zawdzięcza życie, oraz zobowiązaniami wobec zmarłego ojca.

W obsadzie znajduje się wielu japońskich aktorów, w tym Tadanobu Asano jako Kashigi Yabushige, Hiroto Kanai jako Kashigi Omi, Takehiro Hira jako Ishido Kazunari, Moeka Hoshi jako Usami Fuji i Tokuma Nishioka jako Toda Hiromatsu. Za serial odpowiada Rachel Kondo, a obowiązki showrunnera pełni Justin Marks.

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…