Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

HBO nakręci film o wyrzuconym z Kongresu polityku George Santosie 0

HBO Films nabyło prawa do opublikowanej zaledwie pięć dni temu nowej książki Marka Chiusano '’The Fabulist: The Lying, Hustling, Grifting, Stealing, and Very American Legend of George Santos''. Dzieło to opisuje błyskawiczny awans obalonego kongresmana George'a Santosa.

HBO w swoich planach ma realizację filmu na podstawie nabytych praw. Projekt nazywany jest „kryminalistycznym i mrocznie komicznym spojrzeniem na szalony, bezprecedensowy wyścig do Kongresu na Long Island”. Mówi się, że jest to „podróż w stylu Gatsby’ego człowieka znikąd, który wykorzystał system, wypowiedział wojnę prawdzie i oszukał jedną z najbogatszych dzielnic w kraju, aby spełnić swój amerykański sen”.

Wiadomość ta pojawia się zaledwie dwa dni po oficjalnym wyrzuceniu Santosa z Kongresu za naruszenie zasad etyki. Ten nie zgadza się z zarzutami i ma zamiar walczyć o swoje dobre imię.

W produkcję filmu zaangażowany jest Frank Rich, który pracował nad Figurantką czy Sukcesją. Scenariusz napisze Mike Makowsky mający na swoim koncie komediowy kryminał Zła edukacja. Obaj panowie będą także producentami wykonawczymi.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…