Zbliża się premiera nowej produkcji Disney+ "Renegade Nell". Co wiemy o serialu? 0

Magia Renegade Nell zmierza do Disney+. Dzisiaj podczas zimowej trasy prasowej stowarzyszenia Television Critics Association (TCA) w Los Angeles serwis streamingowy ogłosił, że premiera nowego oryginalnego serialu będzie miała miejsce w piątek, 29 marca.

fragment plakatu serialu "Renegade Nell"

Wszystkie osiem odcinków zostanie wyemitowanych w tym samym czasie, więc fani mogą bez przerwy oglądać cały 1. sezon.

Bohaterką serialu jest Nell Jackson, bystra i odważna młoda kobieta, zostaje wrobiona w morderstwo i nieoczekiwanie staje się najsłynniejszą bandytką w XVIII-wiecznej Anglii. Ale kiedy pojawia się magiczny duch o imieniu Billy Blind, Nell zdaje sobie sprawę, że jej przeznaczenie jest większe, niż kiedykolwiek sobie wyobrażała.

Autorką przygodówki jest jej scenarzystka, Sally Wainwright. Ostatnio Wainwright pełniła różne funkcje (twórca, scenarzysta, producent, reżyser) w telewizyjnym dramacie kryminalnym Happy Valley.

Ben Taylor (Sex Education) jest głównym reżyserem. Tymczasem tytułową rolę, czyli Nell Jackson, zdobyła aktorka Louisa Harland, która jest najbardziej znana z roli Orli McCool w serialu komediowy Derry Girls.

Do Harland w Renegade Nell dołączyli aktorzy Frank Dillane, Alice Kremelberg, Ényì Okoronkwo, Jake Dunn, Bo Bragason, Florence Keen i Nick Mohammed, Joely Richardson pojawia się także w serialu Disney+ jako Lady Eularia Moggerhangar.

Źrodło: movie web

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…