Szybka premiera "Argylle: tajny szpieg" na VOD 0

Argylle: tajny szpieg będzie można kupić lub wypożyczyć cyfrowo zaledwie miesiąc po premierze kinowej. Filmu akcji w reżyserii Matthew Vaughna okazał się niestety klapą finansową.

kadr z filmu "Argylle: tajny szpieg"

Argylle: tajny szpieg trafi do cyfrowej dystrybucji zaledwie miesiąc po debiucie w kinach. W wyreżyserowanym przez Matthew Vaughna thrillerze akcji Elly Conway (Bryce Dallas Howard), introwertyczna pisarka szpiegowska, zostaje wciągnięta w prawdziwe życie szpiegowskie w historii pełnej zwrotów akcji i mocno stylizowanych sekwencji akcji. Planowano, że będzie to początek większej serii z różnymi sequelami i spin-offami, w tym kontynuacją historii Elly, przygodami tytułowego agenta Argylle (Henry Cavill) i crossoverem z serią Kingsman.

Wytwórnia Apple Original Films ogłosiła teraz, że od 5 marca film Argylle będzie można oglądać strumieniowo za pośrednictwem płatnej usługi wideo na żądanie i sprzedaży elektronicznej w USA i Kanadzie. Będzie transmitowany również na całym świecie w Apple TV+ jednak w późniejszym terminie. Jest to zgodne ze strategią podobną do innych niedawnych premier kinowych Apple Original Films, takich jak Czas krwawego księżyca i Napoleon, które były dostępne w formie wideo na żądanie przed transmisją strumieniową w Apple TV+, chociaż filmy te były w kinach dłużej niż Argylle.

Pomimo gwiazdorskiej obsady i ambitnych planów Vaughna dotyczących franczyzy, bombardowanie kasowe Argylle i negatywne recenzje sprawiają, że plany reżysera nie zostaną w pełni zrealizowane.* Argylle* powstał przy budżecie wynoszącym 200 milionów dolarów, a po miesiącu spędzonym w kinach nadal nie osiągnął nawet 100 milionów dolarów brutto. Krytycy byli sfrustrowani marnowaniem intrygującego założenia Argylle na coraz bardziej zawiłe zwroty akcji i słabe tempo narracji.

Biorąc pod uwagę problemy finansowe i oceny krytyków, ostatnią nadzieją Argylle są dobre wyniki na VOD oraz w Apple TV+. Jeśli uda mu się pozyskać znaczną oglądalność i większy entuzjastyczny odzew, twórca będzie mógł kontynuować swoją historię, być może jako serial telewizyjny Apple TV+ lub film bezpośrednio do przesyłania strumieniowego zamiast kolejnej premiery kinowej.

Źrodło: ScreenRant

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…