Zmarł znany producent filmowy! 0

W piątek zmarł znany producent filmowy Aaron Spelling. Przyczyną śmierci był wylew krwi do mózgu. Aaron Spelling miał 83 lata.

Beverly Hills, 90210, Dynastia, Aniołki Charliego, Starsky i Hutch, Melrose Place, Statek miłości, Siódme niebo to tylko niektóre z ponad 200 produkcji nad którymi pracował Aaron Spelling. Utrzymał Rekord Guinnessa za największą ilością wyprodukowanych seriali z ogromnymi sukcesami.

Aaron SpellingAaron Spelling

Urodził się 22 kwietnia 1923 roku w Dallas w rodzinie żydowskich emigrantów z Polski i Ukrainy. Swoją wielką przygodę z Hollywood zaczął w 1953r jako aktor, ale szybko został producentem seriali i filmów telewizyjnych. W 1959 związał się na wiele lat ( aż do 1989 roku) ze stacją ABC i zapewnił jej dzięki oglądanym przez miliony ludzi serialom pozycję numer 1 w USA.

W swoim dorobko ma wiele nagród ( w tym statuetki Emmy ), ale także wiele razy był ostro ataktowany przez krytyków filmowych. W 2000 roku otrzymał statuetkę za całokształt twórczości od Gildii Producentów Amerykańskich. Aaron Spelling odszedł, ale zostawił po sobie wspaniały dorobek, który będzie przyciągał przed ekrany miliony ludzi przez wiele kolejnych lat.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…