Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Apple TV+ znajduje główną gwiazdę adaptacji powieści ''Neuromancer'' 1

Apple TV+ po serii castingów wyłoniło aktora, który wcieli się w głównego bohatera serialu ’’Neuromancer’’. Projekt ten powstaje jako adaptacja kultowej powieści sci fi Williama Gibsona o tym samym tytule.

Callum Turner, ''Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda''

Serial ogłoszony został w lutym tego roku. Od tego czasu trwały poszukiwania aktora. Angaż do głównej roli otrzymał Callum Turner, którego kojarzyć możecie z dwóch ostatnich filmów z serii Fantastyczne zwierzęta, gdzie sportretował Theseusa Scamandera oraz z serialu Wojna i pokój. Udział w Neuromancerze jest dla niego drugą współpracą z Apple TV+, po występie w serialu Władcy przestworzy.

Twórcy serialu to Graham Roland i J.D. Dillard. Pierwszy z nich objął stanowisko showrunnera, drugi zaś stanie za kamerą odcinka pilotażowego. Obaj zaś są producentami wykonawczymi.

Serial Neuromancer otrzymał zamówienie na 10-odcinkowy sezon, który będzie opowiadał historię uszkodzonego, ale doświadczonego superhakera o imieniu Case, który wraz ze swoją partnerką Molly, zabójczynią o lustrzanych oczach, zostaje wciągnięty w sieć cyfrowego szpiegostwa i przestępczości o wysokiej stawce, chcąc dokonać napadu na korporacyjną dynastię.

Neuromancer wyróżnia się tym, że jest najsłynniejszą wczesną powieścią cyberpunkową i zagłębia się w tematykę cyberprzestrzeni, wirtualnej rzeczywistości, sztucznej inteligencji i taniej, wszechobecnej technologii na długo przed tym, zanim stały się one integralną częścią współczesnej kultury.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…