Prime Video zamawia serial "Tomb Raider" - za sterami Phoebe Waller-Bridge 0

Amazon Prime Video oficjalnie dał zielone światło dla serii Tomb Raider pod przewodnictwem Phoebe Waller-Bridge.

kadr z filmu "Indiana Jones i artefakt przeznaczenia"

Waller-Bridge jest scenarzystką i producentem wykonawczym serialu opartego na popularnej serii gier wideo, powstałego w wyniku współpracy Crystal Dynamics i Amazon MGM Studios.

Możliwości są nieograniczone. Bogactwo i głębia fabuły pozwala serii Tomb Raider od Prime Video i grze wideo od Amazon Games opowiedzieć odrębne historie o przygodach Lary Croft. Jesteśmy zaszczyceni, że Crystal Dynamics powierzyło Amazonowi tę kultową franczyzę i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, dokąd zaprowadzi nas ta współpraca.

powiedział Christoph Hartmann z Amazon Games

Po raz pierwszy zgłoszono, że prace nad serią Tomb Raider będą miały miejsce w styczniu 2023 r. Nie wiadomo jeszcze, kto zagra Larę Croft w serialu.

Waller-Bridge jest najbardziej znana z tworzenia i grania w serii Współczesna dziewczyna, którego premiera miała miejsce w 2016 roku, a był emitowany przez dwa sezony. Była także współscenarzystką filmu Nie czas umierać z 2021 r. i zagrała Helenę Shaw w Indiana Jones i artefakt przeznaczenia z 2023 roku.

Jak dotąd powstały trzy aktorskie adaptacje Tomb Raidera. Angelina Jolie zagrała tytułową postać w Lara Croft: Tomb Raider z 2001 roku i sequelu Lara Croft Tomb Raider: Kolebka życia z 2003 roku, a Alicia Vikander wystąpiła w remake'u z 2018 roku w reżyserii Roara Uthauga.

Źrodło: Amazon Games

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…