"Breslau" - powstanie pierwszy oryginalny polski serial Disneya 0

Disney+ wkracza w rynek oryginałów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, dając zielone światło dla polskiego dramatu Breslau (tytuł roboczy). Serial będzie opowiadał historię policjanta prowadzącego dochodzenie w sprawie przerażającego morderstwa. Zdjęcia już trwają.

logo Disney+

W obsadzie znaleźli się Tomasz Schuchardt, Agata Kulesza i Sandra Drzymalska. Reżyseruje Leszek Dawid na podstawie scenariusza Bartosza Janiszewskiego i Magdaleny Żakowskiej.

Akcja ośmioodcinkowego dramatu kryminalnego rozgrywa się w 1936 roku we Breslau (niemiecka nazwa polskiego Wrocławia). Opowie historię komisarza Franza Podolskiego, który prowadzi śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa. Ze względu na zbliżające się igrzyska olimpijskie rośnie presja, aby złapać mordercę.

To ważny moment dla Disney+ w Polsce. To nasza pierwsza oryginalna produkcja w Europie Środkowo-Wschodniej i jesteśmy podekscytowani, że nad projektem pracują tak utalentowani i doświadczeni twórcy i aktorzy. Cieszymy się również, że nasz pierwszy polski serial jeszcze bardziej poszerzy ofertę produkcji.

powiedziała Magdalena Cieślak, dyrektor Original Productions Disney+ w Europie Środkowo-Wschodniej

Największe w Polsce niezależne studio ATM Grupa pełni obowiązki produkcyjne. Zdjęcia odbywają się w Polsce przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Źrodło: Deadline

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…