Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

''Szogun'' powróci z dwoma kolejnymi sezonami! 0

Po niezwykle zaskakującej informacji ujawnionej zaledwie tydzień temu dotyczącej kontynuacji serialu Szogun, mamy jeszcze bardziej szokującą wiadomość. Jak się okazuje serial nie doczeka się tylko jednego, a dwóch kolejnych sezonów, nad którymi już pracują stacja FX i Hulu.

''Szogun''

Stacja FX ujawniła, że chce rozszerzyć historię ukazaną w powieści Jamesa Clavella z 1975 roku na dwa dodatkowe sezony. Sezony 2 i 3 Szoguna są obecnie w fazie tworzenia i montowana jest sala scenarzystów.

Zespół kreatywny pierwszego sezonu Szoguna, w skład którego wchodzą współtwórcy, producenci wykonawczy i scenarzyści Justin Marks i Rachel Kondo, powrócą i będą zaangażowani w rozwój nowych sezonów. Wiemy także, że Hiroyuki Sanada (który grał Lorda Yoshii Toranagę) również powróci do serialu.

Nie jest jasne, o czym dokładnie będzie drugi i trzeci sezon, ponieważ pierwszy obejmował treść książki, na której został oparty, i zakończył się podobnie do powieści Clavella. Po premierze Szogun szybko stał się hitem stacji FX i był najchętniej oglądaną premierą firmy na różnych platformach streamingowych. Tym samym decyzja o wyjściu poza materiał źródłowy była tylko kwestią czasu.

Serial zabiera widzów do Japonii z przełomu wieków, stojącej wtedy u progu wojny domowej. Głównym bohaterem jest Lord Yoshii Toranaga (Hiroyuki Sanada), który musi walczyć o życie, gdy jego wrogowie z Rady Regentów jednoczą się przeciwko niemu. Na pomoc przychodzi mu John Blackthorne (Cosmo Jarvis) – angielski nawigator, dla którego zwycięstwo Torangi będzie miało osobiste korzyści. Losy Toranagi i Blackthorne’a nierozerwalnie wiążą się z ich tłumaczką, Todą Mariko (Anna Sawai) – tajemniczą chrześcijańską szlachcianką i ostatnią przedstawicielką zhańbionego rodu. Służąc swemu panu w tym napiętym krajobrazie politycznym, Mariko musi pogodzić współpracę z Blackthorne’em ze swoją wiarą, której zawdzięcza życie, oraz zobowiązaniami wobec zmarłego ojca.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…