11 września dzień kina IMAX 0

Tego dnia bilety do kina Orange IMAX kosztują tylko 8 PLN. Zapoznaj się ze specjalnym repertuarem na 11 września!

Kilka informacji o Kinie IMAX a poniżej repetuar na 11 września

Technologia IMAX należy do najdoskonalszych systemów filmowych na świecie. Spektakularne wrażenie, jakie wywiera, jest składową kilku elementów. Wszystkie zespolone w całość sprawiają, że widz ma wrażenie jakby był uczestnikiem oglądanych wydarzeń.

Sala IMAXSala IMAX

Ekrany OrangeIMAX mają 18 m.wysokościna 22 m.szerokości. Skonstruowanesą ze specjalnego tworzywa dyfuzyjnegozamontowanego na cylindrycznej, stalowej ramie, która dodatkowo wzmocniona jest specjalną konstrukcją wspomagającą. Pokryta białym winylem powierzchnia jest perforowana tysiącami dziurek. Część systemu dźwiękowego OrangeIMAX (10 głośników) umieszczona jest za ekranem, więc perforacja zapewnia ekranowi „akustyczną przezroczystość”. Ekran OrangeIMAX rysuje się złożoną krzywizną, która rozciąga się poza krawędź peryferyjnego pola widzenia. Projekcje filmowe odbywające się na tak gigantycznym ekranie (ponad 6 pięter wysokości), zapewniają widzom niezwykle intensywne doznania. Dziękitakim rozmiarom możęmy zobaczyćwieloryba jego naturalnym rozmiarze. Ponadto widz, którego pole widzenia całkowicie wypełnia obraz, ma wrażenie, że znajduje się w środku wyświetlanej opowieści.

Aby w największym stopniu upodobnić obraz filmowy do rzeczywistości, przy budowie projektora IMAX wykorzystano najbardziej zaawansowaną technologię. Wysoka jakość i wiarygodność obrazu z projektora zapewnia unikatowa technologia przesuwania taśmy filmowej nazywana Rolling Loop. Rolling Loop przesuwa film poziomo, łagodnym, falistym ruchem, wyprzedzając projekcję o jedną klatkę. W czasie projekcji każda z klatek umieszczona jest na szpuli rejestracyjnej. Taśma filmowa przylega idealnie do tylnej części soczewki, gdyż obie znajdują się w próżni. Dzięki tak stabilnej precyzji pojedynczej klatki filmowej osiągnięto unikalną ostrości obrazu. Każdy z projektorów w kinie IMAX na długość 1397 mm, szerokość 1702 mm, wysokość 1397 mm i waży około 590 kg. Wyposażony jest w 2 lampy projekcyjne, każda o mocy 15 kW. Ze względu na wysoką temperaturę muszą być one chłodzone wodą. Gdybyśmy umieścili duży kawałek drewna tuż przy powierzchni lampy w projektorze IMAX to uległby on natychmiastowemu spaleniu.

Krystalicznie czysty, mocny dźwięk jest ważnym elementem projekcji w kinie IMAX. System dźwiękowy IMAX jest produkowany przez IMAX Co. Jest to sześciokanałowy, komputerowy systemem reprodukcji głębokiego basu. Sonics Associate Inc. opracowało dla kin IMAX indywidualny system głośników – PSE (Personal Sound Environment System), który jest wykorzystywany przede wszystkim w kinach trójwymiarowych IMAX 3D.

Spolaryzowane okulary 3D podobne są do okularów narciarskich czyli tak zwanych gogli. Obraz wyświetlany jest przez soczewki projektora na ekran, następnie odbija się od okularów, w których fale świetlne rozchodzą się w kilku płaszczyznach. Lewe i prawe oko odbiera oddzielnie fale polaryzacyjne, a nasz mózg zespala oba obrazy w jeden – trójwymiarowy. Okulary posiadają spolaryzowane soczewki laminowane akrylem, co pozwala osiągnąć efekt 3D wytwarzany przez mózg. Sferyczny kształt soczewek zapewnia szerokie pole widzenia i ograniczenie refleksów świetlnych.

Repertuar na dzień 11 września (czwartek) ( jeśli masz już rezerwacje na film, to pamiętaj, że bilety musisz odebrać 24 godziny przed seansem):p=. WarszawaWarszawa

KatowiceKatowice

PoznańPoznań

ŁódźŁódź

KrakówKraków


Już dzisiaj w Imprezowym Rozkładzie Jazdy! – IRJ.PL bilety na film DINOZAURY 3D GIGANTY PATAGONII, który swoją premierę będzie miał w najbliższy piątek!

Dzień kina IMAXDzień kina IMAX

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…