Będzie film o Ginsbergu 0

Powstanie filmu w gwiazdorskiej obsadzie o Allenie Ginsbergu, twórcy przełomowego Skowytu

David Strathairn, Alan Alda, Jeff Daniels, Mary-Louise Parker i Paul Rudd mają dołączyć do Jamesa Franco i Allena Ginsberga w biografii bitnika, Howl.

Spece od dokumentów z Telling Pictures, Rob Epstein iJeffrey Friedman napiszą scenariusz, będą produkować i debiutować jako reżyserzy w tej opowieści z lat 50-tych, skupiającej się na obscenicznym procesie, mającym na celu ocenzurowanie przełomowej ksiązki z wierszami Ginsberga. Zaproponował im to sam Allen Ginsberg, aby uczcić 50 rocznicę powstania jego książki Skowyt.

Pośród prawdziwych postaci zobaczymy, mecenasa Ralpha McIntosha (Strathairn), sędziego Claytona Horna (Alda), świadka oskarżenia, profesora Davida Kirka (Daniels), osobistość z radia i świadka oskarżenia, Gaila Pottera (Parker) i krytyka literackiego i świadka obrony, Luthera Nicholsa (Rudd).

Twórca powieści graficznych i współpracownik Ginsberga, Eric Drooker stworzy animowane wyobrażenie Skowytu (Epstein opisywał ten element słowami Rytmiczna fantazja a Carter Burwell skomponuje muzykę.

Skowyt i inne wierszeSkowyt i inne wiersze

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…