Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Twórcy ''Szoguna'' o nadchodzących sezonach - ''Będzie mroczniej'' 0

Szogun tegoroczny serial FX, który powstał jako miniserial, otrzymał niedawno niespodziewane przedłużenie i to na aż dwa kolejne sezony. Jego twórcy zdradzają czego możemy spodziewać się po kontynuacji.

fragment plakatu

Justin Marks i Rachel Kondo mówią, ze drugi sezon Szoguna z pewnością będzie o wiele '’mroczniejszym rozdziałem'’. Trzecia seria zwieńczy zaś całą historię.

Serial powstał na bazie powieści Jamesa Clavella z 1975 roku. Po jego wielkim sukcesie stacja FX pomimo braku materiału źródłowego postanowiła zaryzykować i zamówiła kontynuację. Obecnie trwają prace nad scenariuszami.

Panuje dużo chaosu, ale chaosu twórczego, podczas którego rzucamy wszystkim, co mamy, w ścianę i sprawdzamy, co się przyczepi. To jest ekscytujące i stresujące, ponieważ jest to niezbadane terytorium – nie mamy planu działania, mamy tylko historię

powiedział Kondo.

Trzeci sezon to właściwie koniec. Wiemy, gdzie się zaczyna, i wiemy, gdzie się kończy, i wiemy, kto uczestniczy w tej podróży. W tej chwili skupiamy się tylko na części drugiej, aby naprawdę upewnić się, że uda nam się dotrzeć do tego punktu. Część ta będzie mrocznym rozdziałem całej historii

dodał Marks.

Producent Hiroyuki Sanada, który w serialu gra także Lorda Yoshii Toranagę również wypowiedział się na temat kontynuacji:

Nie mamy już powieści Jamesa Clavella, ale poznaliśmy jego ducha i smak opowiadania historii. Wierzę, że całe jego DNA znajduje się w naszych ciałach.

Serial zabiera widzów do Japonii z przełomu wieków, stojącej wtedy u progu wojny domowej. Głównym bohaterem jest Lord Yoshii Toranaga, który musi walczyć o życie, gdy jego wrogowie z Rady Regentów jednoczą się przeciwko niemu. Na pomoc przychodzi mu John Blackthorne – angielski nawigator, dla którego zwycięstwo Torangi będzie miało osobiste korzyści. Losy Toranagi i Blackthorne’a nierozerwalnie wiążą się z ich tłumaczką, Todą Mariko – tajemniczą chrześcijańską szlachcianką i ostatnią przedstawicielką zhańbionego rodu. Służąc swemu panu w tym napiętym krajobrazie politycznym, Mariko musi pogodzić współpracę z Blackthorne’em ze swoją wiarą, której zawdzięcza życie, oraz zobowiązaniami wobec zmarłego ojca.

Źrodło: The Hollywood Reporter

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…