Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Niemiecki dramat ''Babylon Berlin'' zakończy się 5. sezonem 0

Po ponad roku negocjacji producenci niemieckiego dramatu historycznego Babylon Berlin otrzymali zgodę na realizację piątego sezonu serialu. Ten jednak będzie finałowym.

''Babylon Berlin''

Volker Bruch i Liv Lisa Fries powrócą w głównych rolach policyjnego detektywa Gereona Ratha i asystentki Charlotte Ritter w ostatnim, ośmioodcinkowym sezonie. Akcja finałowej serii, będącej adaptacją piątej powieści z serii Gereon Rath autorstwa Volkera Kutschera The March Fallen, rozgrywa się w lutym 1933 roku, gdy naziści przejmują władzę w Niemczech.

Henk Handlogten, Achim von Borries i Tom Tykwer powracają w ostatnim sezonie jako producenci i reżyserzy. Zdjęcia do finałowego sezonu rozpocząć mają się na terenie Niemiec jeszcze w tym roku.

Lata dwudzieste ubiegłego wieku. Raczkuje Republika Weimarska. Mieszkający w Kolonii młody i zaangażowany w swoją pracę policyjny inspektor Gereon Rath zostaje wysłany do Berlina. Jego zadaniem jest rozwiązanie sprawy powiązanego z mafią pornobiznesu. Proste z pozoru śledztwo szybko okazuje się bardzo skomplikowane. Na światło dzienne zaczynają wychodzić szczegóły, które mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość Gereona i jego współpracowników. Osadzona w latach dwudziestych opowieść o trudnych początkach Republiki Weimarskiej i skomplikowanych powiązaniach jej ojców założycieli ze światem przestępczym. Dzielny policjant musi zdecydować, co jest dla niego ważniejsze – prawda czy lojalność wobec przełożonych.

Źrodło: Dark Horizons

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…