Szalona domatorka, fanka amerykańskiego kina grozy i science-fiction

Paramount zostaje wykupione przez Skydance Media. Słynne studio ma miliardowe długi 0

Paramount Global zawarł umowę ze Skydance Media i zostanie przejęty przez firmę kierowaną przed Davida Ellisona. W ten sposób koncern po kilku dekadach kończy współpracę z rodziną Redstone. To kultowe studio z Hollywood jak się okazuje zadłużone jest na ponad 14 miliardów dolarów.

Do trwających przez wiele miesięcy, a zerwanych 11 czerwca, negocjacji wrócono po decyzji Shari Redstone w ubiegłym tygodniu. Firmy zgodziły się na dwuetapowy proces, w ramach którego Skydance i jego partnerzy przejmą spółkę National Amusements posiadającą pakiet kontrolny rodziny Redstone w Paramount – za 2,4 mld dol. Skydance połączy się następnie z Paramount, oferując akcjonariuszom 4,5 mld dol. w gotówce lub akcjach i zapewniając dodatkowe 1,5 mld dol. na rozwój koncernu.

Transakcja oznacza koniec epoki dla Shari Redstone, której ojciec Sumner Redstone przekształcił rodzinną sieć kin samochodowych w imperium medialne, obejmujące Paramount Pictures, sieć nadawczą CBS i sieci telewizji kablowej Comedy Central, Nickelodeon oraz MTV.

Paramount dotychczas współpracowało z Skydance, które to było jego finansowym partnerem przy realizacji m.in. takich hitów kinowych jak Top Gun: Maverick, Mission: Impossible – Dead Reckoning i W ciemność. Star Trek.

Kultowa firma z Hollywood poniosła fiasko w walce z konkurentami oferującymi usługi streamingowe. Widzowie odchodzą od telewizji kablowej na rzecz platform online. W pierwszym kwartale 2024 roku firma odnotowała stratę w wysokości 554 milionów dolarów.

Źrodło: Press

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…