http://vimeo.com/mironkundzicz

Yimou Zhang kręci Klątwę złotego kwiata 0

Sony Pictures Classic wykupiła już prawa do romantycznego dramatu Curse of the Golden Flower. Reżyserem będzie Yimou Zhang, a główne role zagrają Yun-Fat Chow i Li Gong.

Film ma być średnioweczną sagą o dysfunkcyjnym królu (Chow) i królowej (Gong), którzy walczą ze swoimi trzema synami i ze sobą nawzajem. Zdjęcia do obrazu trwają właśnie w Chinach.

Yimou ZhangYimou Zhang

Za choreografię walk odpowiedzialny jest Tony Ching Siu-Tung, który współpracował z Zhangiem przy Hero i Domu latających sztyletów. Będzie to również kolejna współpraca z Gong. Wcześniej reżyser i aktorka zrobili razem Zawieście czerwone latarnie i Shanghai Triad. Data premiery, już dziewiątej produkcji, którą kręci Zhang we współpracy z Sony Pictures Classic, nie jest jeszcze znana.

Czujemy, że Curse of the Golden Flower będzie kulminacyjnym punktem w wielkiej i wspaniałej karierze Zhanga – mówią Michale Barker i Tom Bernard, prezesi Sony Pictures Classic.

Produkcją zajmie się William Kong odpowiedzialny za Przyczajonego tygrysa, ukrytego smoka i Dom latających sztyletów, największe hity kasowe Sony Pictures Classic.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…