"Kto boi się zrobić błąd, ten nigdy nie będzie robić historii" Andr Malraux

Przegląd Filmów Snowboardowych 0

Po raz pierwszy fani filmów o tematyce snowboardowych mają szansę obejrzeć najnowsze produkcje w kinie.

Kino KINOTEKA zaprasza w ostatni weekend września (27-28.09.2008) na WINTER IS MY LOVE- Pierwszy Warszawski Przegląd Filmów Snowboardowych.

- W ciągu dwóch dni pokażemy sześć wyjątkowych filmów, wśród których większość to absolutne premiery- zapewniają organizatorzy.

Rokrocznie największe światowe firmy narciarskie i snowboardowe wypuszczają na rynek nowe filmy. Pokazują w nich najlepszych riderów i aktualną kondycję najpopularniejszych zimowych sportów: nart i snowboardu. Filmują niesamowite miejsca i przekraczanie możliwości: najlepsze tricki, największe skocznie, najdziksze góry i najodważniejszych ludzi.

Organizatorzy informują, iż decyzja odnośnie powstania przeglądu filmów była podyktowana brakiem zapoznania się szerszej publiczności z takową tematyką. Większość osób oglądająca filmy tego gatunku była zszokowana umiejętnościami zaprezentowanymi w nich.

Śnieg, góry, rewolucyjny sposób filmowania, nowoczesny montaż i postprodukcja- filmy zimowe inspirują dziś nie tylko twórców reklamy, ale i filmów fabularnych. I motywują. Po seansie chce się jak najszybciej jechać w góry. Taki jest w końcu cel snowboardowego filmu: ma zachęcić do wyjścia zimą z domu. I to jest dobre informują organizatorzy.

W Polsce rynek filmów zimowych to absolutne podziemie. Czasem jakieś fragmenty można obejrzeć na Eurosport2 czy w Extreme TV. Pozostaje internet- ściąganie w gorszej jakości albo zakupy w internetowych sklepach. Zwykle zagranicznych, bo w polskim Internecie mało, co kupić jeszcze można. To się oczywiście zmienia, ale powoli. Więc o wypożyczaniu na dvd czy seansach w kinie można jedynie marzyć.

Na zachodzie to już potężna machina; nieograniczone budżety pozwalają na realizację coraz śmielszych pomysłów i wymuszają postęp. U nas filmy zimowe wciąż pozostają fanaberią pasjonatów, vide: MEPTV.net.

Imprezę rozpoczyna warszawska premiera nowego filmu najbardziej opiniotwórczej pary polskiego snowboardu: MEPTV.net.
Ekipa z Zakopanego tegoroczną premierą zamyka trylogię małych kroków. Dwa lata temu była rozgrzewka (film Warm up), w ubiegłym roku stawiali nieśmiałe kroki (step by step), dziś wiedzą, że są gotowi (Ready to…). Ich nowy film to portrety najlepszych polskich pro riderów, realizowane w najciekawszych miejscach zimowej Europy. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce zobaczyć zajawkowy i radosny snowboard w wykonaniu rodaków. Pozostałe filmy przeglądu to nowe produkcje kultowych na całym świecie producenckich teamów i marek. W Kinotece pojawia się absolutny top: amerykańskie Mack Dawg Productions, Burton i Rome Snowboards, niemieckie Isenseven, Pirate Movie Production i japoński Summit Snowboards.

Impreza odbywa się w warszawskim kinie KINOTEKA (Pałac Kultury i Nauki), w ostatni weekend września (sobota- niedziela, 27-28 wrzesnia 2008).

Według organizatorów bilety mają kosztować odpowiednio:

Bilet jednodniowy: 15 PLN
Karnet dwudniowy: 25 PLN

Ilość miejsc ograniczona, Kinoteka prowadzi przedsprzedaż biletów od środy, 17 września.

Więcej szczegółów dowiesz się ze stron:

www.kinoteka.pl – strona kina
www.winterismylove.com – strona imprezy

Wydawać by się mogło, ze to filmy tylko dla jeżdżących. Paradoksalnie: jeszcze większe wrażenie zrobią na kimś, kto zimę spędza w domu lub w górach był bardzo dawno. Zapraszamy do kina.

Warszawski Przegląd Filmów SnowboardowychWarszawski Przegląd Filmów Snowboardowych

(Informacja prasowa)

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…