widoczny tu i tam. hasam.

Leonardo DiCaprio szkodzi rynkowi diamentów 0

Najnowsza produkcja z udziałem Leonardo DiCaprio Krwawe diamenty może poważnie zaszkodzić rynkowi diamentów i w ten sposób wpłynąć negatywnie na życie ludności Afryki, uważają czołowi przedstawiciele tej branży.

W Krwawych diamentach DiCaprio wciela się w postać szmuglera diamentów, specjalizującego się w przewożeniu tzw. konfliktowych kamieni, którymi płaci się terrorystom i rebeliantom. Oprócz niego w filmie pojawią się Jennifer Connelly oraz Djimon Hounsou. Za kamerą staje Ed Zwick. Autorem scenariusza jest Charles Leavitt.

Leonardo DiCaprioLeonardo DiCaprio

Tymczasem na rozpoczętym światowym kongresie World Diamond Congress podkreślano, że sytuacja z konfliktowymi diamentami uległa znacznej poprawie, czego film może nie pokazać właściwie.

- Problem tych kamieni został w zasadzie rozwiązany – powiedział Shmuel Schnitzer z World Federation of Diamond Bourses (WFDB). – Pokazywanie w filmie, że jest inaczej, jest niesprawiedliwe wobec naszej branży, która wiele zrobiła w tej dziedzinie.

- Życie w Afryce zależy od dochodów z obrotu diamentami, więc jeśli sprawa nie zostanie w filmie należycie wyjaśniona, może to bardziej zaszkodzić tym, którym obraz ma pomóc – twierdzi Eli Izhakoff z World Diamond Council (WDC). – Może to po prostu skutkować spadkiem sprzedaży.

WDC obecnie prowadzi negocjacje z wytwórnią, produkującą Krwawe diamenty na temat dodania do obrazu sceny pokazującej poprawę sytuacji.

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…