Ostatni klaps na planie Tataraka 0

Zakończyły prace na planie najnowszego filmu w reżyserii Andrzeja Wajdy z Krystyną Jandą w roli głównej

Film powstał na podstawie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza pt. Tatarak, a integralną część jego scenariusza stanowi także opowiadanie pt. Nagłe wezwanie z tomu Magia autorstwa węgierskiego pisarza Sandora Maraiego.

fot. Piotr Bujnowiczfot. Piotr Bujnowicz

W roli głównej w Tataraku wystąpili Krystyna Janda (Marta) oraz Paweł Szajda (Boguś) – amerykański aktor polskiego pochodzenia debiutujący w polskim kinie. Na planie partnerowali im: Jadwiga Jankowska Cieślak (przyjaciółka), Jan Englert (Doktor), Julia Pietrucha (Halinka) oraz Roma Gąsiorowska (gosposia).

Zdjęcia rozpoczęły się 12 sierpnia w Grudziądzu, następnie były realizowane w Zalesiu, Warce, nad Jeziorem Białym koło Płocka oraz w Warszawie. Ostatni klaps na planie filmu padł 15 września w Warszawie.

Autorem zdjęć był Paweł Edelman, scenografię przygotowała Magdalena Dipont, dekorację wnętrz Wiesława Chojkowska, kostiumy Magdalena Biedrzycka, stylizację postaci Marty Waldemar Pokromski, a charakteryzację Marcin Rodak. Realizatorem dźwięku był Jacek Hamela. Kierownictwem produkcji i obsadą zajęła się Ewa Brodzka, a montażem Milenia Fiedler.

Producentem filmu jest Michał Kwieciński i jego Akson Studio – firma, która wyprodukowała nominowany do Oscara w 2008 roku, film Andrzeja Wajdy Katyń. Koproducentem filmu jest Agencja Media Plus.

Premiera zapowiedziana na drugą połowę lutego 2009 roku.

fot. Piotr Bujnowiczfot. Piotr Bujnowicz

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…