widoczny tu i tam. hasam.

Zgłoś film na żubrOFFkę 0

ŻubrOFFka
to festiwal bez granic, szanujący odmienność oraz różnorodność tak
charakterystyczną dla podlaskiej ziemi, to miejsce spotkań twórców
otwartych na świat, ludzi posiadających poczucie humoru oraz ceniących
naturę i jej wytwor

Logo żubrOFFkiLogo żubrOFFki

Impreza już po raz trzeci rozbłyśnie na festiwalowo – filmowej mapie Polski i Europy. Festiwal cały czas się rozwija. Wręczane w tym roku nagrody uświetnią pamięć znanych, pochodzących z regionu ludzi związanych z filmem: Władysława Starewicza, Dzigi Vertova i Nory Ney. Impreza odbędzie się od 4 do 7 grudnia 2008 w Białymstoku. Pokazy filmowe będą miały miejsce w kinie Forum, natomiast imprezy towarzyszące – w znajdującym się tuż obok klubie Fama.

W 2008 roku przewidziano następujące Konkursy:

Formuła międzynarodowa:

Konkurs OKNO NA WSCHÓD – to konkurs na najlepszy film niezależny z Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji, Ukrainy, Białorusi oraz innych krajów leżących na wschód od granicy Polski lub też w przeszłości należących do bloku państw socjalistycznych w Europie Wschodniej. Nazwa konkursu nawiązuje do urokliwych podlaskich okien oraz wyjątkowego położenia naszego miasta pomiędzy Wschodem i Zachodem.

Formuła krajowa:
W tym roku, po raz pierwszy nastąpi podział festiwalu na sekcję filmów amatorskich i studenckich. W obu grupach jury wybierze najlepsze filmy i przyzna Nagrodę KINO OKO za najlepszy film w danej kategorii. Nagroda nawiązuje do osoby Dzigi Vertova, jednego z kamieni milowych światowej kinematografii, czołowego twórcy filmu dokumentalnego (artysta urodził się w Białymstoku i mieszkał tu przez kilkanaście lat swojego życia).

Karta zgłoszeniowa i regulamin znajdują się TUTAJ.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…