Kolejne zmiany w premierach 0

Po The Road oraz The Soloist przyszła kolej na Opór Edwarda Zwicka z Danielem Craigem w roli głównej

Na szczęście w porównaniu do dwóch poprzedni, zmiany nie są aż tak dotkliwe. Premiera miała odbyć się 12 grudnia, a została przesunięta na 31 grudnia, aby wtedy Akademia mogła się bardziej zapoznać z obrazem. Do szerokien dystrybucji film ma wejść 16 stycznia 2009 roku. Jest to dziwne, lecz przyczyn decyzji studio nie podało. Opór wedle wszelki zapowiedzi jest jednym z najsilniejszych filmów, które miały być pod koniec roku i zarobiłby przyzwoite pieniądze, a mając premierę w styczniu może być z tym bardzo kiepsko.

DefianceDefiance

Zrealizowana z imponującym rozmachem opowieść o żydowskich partyzantach walczących podczas II Wojny Światowej w lasach Puszczy Nalibockiej.

Tuvia, Zus i Asael to bracia, Żydzi, którzy uciekli z okupowanej przez hitlerowców Polski i schronili się w białoruskich lasach. Dołączają tu do rosyjskich partyzantów i wspólnie z nimi przygotowują wioskę w celu odparcia niebezpieczeństwa. Przez kilka lat z powodzeniem wymykali się hitlerowcom, a w sercu puszczy stworzyli świetnie funkcjonującą tajną osadę dla żydowskich uciekinierów.

Scenariusz został napisany na podstawie książki Nechamy Tec pod tytułem Defiance: The Bielski Partisans przez Edwarda Zwicka. W głównych rolach zobaczymy między innymi Daniela Craiga, Liev Schreiber, Jamie Bell, Alexa Davalosa, Allana Cordunera i Marka Feuersteina. W polskich kinach miał się pojawić 23 stycznia przyszłego roku, lecz nie wiadomo, czy zmiana premiery w Stanach wpłynie także na emisję w naszym kraju.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…