Say hello to my little friend ;>

Nowy zwiastun Księcia Półkrwi 0

Pojawiła się kolejna zapowiedź do Księcia Półkrwi. Filmu o przygodach młodego czarodzieja, Harrego Pottera

Harry rozpoczyna szósty rok nauki w Hogwarcie, a tymczasem Lord Voldemort sieje zniszczenie w całym kraju. Presja ogółu związana z pokonaniem go rośnie. Wykorzystując starą księgę z zaklęciami, która wcześniej należała do Księcia Półkrwi, Harry poszerza swoją magiczną wiedzę i przygotowuje się do bitwy. Zanim to jednak nastąpi, Harry musi pomóc Dumbledore’owi odkryć tajemnicę planów osiągnięcia nieśmiertelności snutych przez Voldemorta – lokalizację jego horkruksów. Jednak poszukiwania horkruksów i bitwa, do której dochodzi w konsekwencji, kończą się tragedią, która sprawia, iż Harry dochodzi do wniosku, że musi samodzielnie pokonać Czarnego Pana.

W rolach Harrego, Rona i Hermionę ponownie zobaczymy Daniela Radcliffe'a, Ruperta Grinta i Emmę Watson. Pozostałe role grają: Helena Bonham Carter (Bellatrix Lestrange), Ralph Fiennes (Lord Voldemort), Alan Rickman (Severus Snape), Tom Felton (Draco Malfoy), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Maggie Smith (Minerva McGonagall), Julie Walters (Molly Weasley), Timothy Spall (Peter Pettigrew), Bonnie Wright (Ginny Weasley), Jim Broadbent (Horace Slughorn), David Thewlis (Remus Lupin), Matthew Lewis (Neville Longbottom), David Bradley (Argus Filch), Michael Gambon (Albusa Dumbledore). Znaczącą rolę dostał bratanek Ralpha Finnes'aHero Fiennes-Tiffina, który zagra 11-letniego Toma Riddla. 16-letniego Riddla zagra Frank Dillane.

Harry Potter i Książe PółkrwiHarry Potter i Książe Półkrwi

Reżyserem Księcia Półkrwi jest David Yates. Reżyserował on również poprzednią część, a Warner Brothers zatrudniło go już do ekranizacji ostatniej części sagi, która podzielona zostanie na dwie części (premierę planuje się na 2010 i 2011). Filmem interesował się sam Guillermo del Toro, który jednak musiał zrezygnować z powodu prac nad nowym Hellboy’em. Scenariusz, tak jak w przypadku poprzednich części napisał nominowany do Oscara za Wonder Boys Steve Kloves. Poprawki naniosła Joanne Rowling. Scenografią zajął się wielokrotnie nominowany do Oscara Stuart Craig. Tym razem muzykę skomponował Nicholas Hooper w oparciu o wcześniejsze kompozycje Johna Williamsa. W poprzedniej części oglądaliśmy zdjęcia wspaniałego Polskiego operatora – Sławomira Idziaka. Zastąpi go Bruno Delbonnel, doceniony i dwukrotnie nominowany do Oscara za Amelię i Bardzo długie zaręczyny. Producentami obrazu są David Barron i David Heyman, a współproducentem Lionel Wigram. Obraz kręcono w Angli i Szkocji. Zimowe sceny dokręcono w Norwegii.

Harry Potter i Książę Półkrwi w angielskich kinach zadebiutuje 17 lipca przyszłego roku. W Polsce film zobaczymy kilka dni później – 24 lipca .

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 3

kelly_ania

no to teraz tylko czekam do lipca :]

Timothy

ja to chcę tylko Helenę w akcji zobaczyć:)

Filip_Borkowski

łał!
nigdzie nie widziałem tego newsa, a śledzę wiele stronek, a się znalazło w domu ;]

Proszę czekać…